بلفاروپلاستی (لیفت پلک) با پلاسما جت(پلکسر): مزایا و هزینه

روش غیر جراحی بلفاروپلاستی با پلاسما جت که اغلب تحت عنوان لیفت بدون جراحی پلک شناخته می‌شود، یک جایگزین بی‌خطر برای جراحی زیبایی و بدون خطرات مرتبط با مداخلات جراحی است. به جای بریدن پوست اضافه یا استفاده از نور شدید لیزر، در این روش از پلاسما برای ایجاد یک قوس کوچک الکتریسیته استفاده می‌شود که می‌تواند سلول‌های سطحی پوست را با استفاده از گرمای اعمالی هدف قرار دهد. این روش برای نواحی حساس پوست در اطراف چشم‌ها مناسب است زیرا از آسیب به پوست اطراف و زیرین جلوگیری می‌کند و می‌توان مطمئن بود که می‌توانید پلک‌های خود را بعد از عمل همچنان بطور مناسب حرکت دهید.

اگر از پوست شل در بالا یا پایین پلک‌ها یا افتادگی ابروهای خود خسته شده‌اید و به دنبال راه حلی بدون جراحی و تقریباً بدون درد برای کشیدن پوست خود هستید، در این صورت لیفت غیر جراحی با پلاسما جت می‌تواند پاسخ شما باشد.

باید پیش از انجام درمان با دستگاه پلاسما جت با پزشک متخصص ما یک مشاوره داشته باشید. در طول مشاوره، پزشک نواحی که قصد درمان دارید را بررسی می‌کند. متخصص یک برنامه‌ی درمانی به شما ارائه خواهد کرد و مزایا و محدودیت‌های این درمان را با جزئیات کامل به شما توضیح داده و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به بهترین نتایج را تعیین می‌کند.

برای مشاوره تخصصی درباره بلفاروپلاستی و برطرف کردن پف زیر چشم و افتادگی پلک بدون جراحی به روش پلاسما جت و یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر یادگاری می‌توانید با شماره ‌02188672802 تماس حاصل فرمایید.

درمان پزشکی لیفت با پلاسما جت چیست؟


پلاسما جت یک دستگاه پزشکی کم توان است که برای انواع مختلف درمان‌های پوست استفاده شده و مخصوصا‌ً در لیفت پلک‌های افتاده موثر است. پوست دور چشم‌ها بسیار نازک است و سریع‌تر از سایر قسمت‌های بدن انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد.

پلاسما حالتی از ماده است که حاوی انرژی است. این انرژی طی پروسه درمان با پلاسما جت در بافت تخلیه شده و فیبروبلاست‌ها را جهت تولید کلاژن والاستین تحریک می‌کند. کلاژن و الاستین نقش مهمی در افزایش حالت کشسانی پوست و صاف‌تر و شفاف‌تر شدن پوست دارد.

 • لیفت با پلاسما جت یک فن‌آوری نسل آینده برای سفت کردن و افزایش تولید کلاژن پوست می‌باشد.
 • این روش امکان تولید میزان قابل ملاحظه‌ای کلاژن را در پوست بخصوص در نواحی که در گذشته قادر به ارائه‌ی درمان غیر جراحی موثری برای آنها نبوده‌ایم، فراهم می‌کند.
 • این تاثیر از طریق یک جرقه که با تولید حرارت، باعث گرم شدن پوست و دستیابی به نتیجه مورد نظر می‌شود، حاصل خواهد شد.
 • دستگاه لیفت با پلاسما جت یا پلکسر یک وسیله پزشکی است که تنها توسط متخصصین آموزش دیده قابل استفاده می‌باشد.

مزایای این درمان چیست؟


پلاسما جت جایگزینی برای عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی فراهم می‌کند، و دوره بهبودی و عوارضی که می‌توانند قبل و بعد از جراحی رخ دهند را کاهش می‌دهد.

 • هیچ برشی در پوست ایجاد نمی‌شود یعنی نیاز به بخیه نمی‌باشد و بیشتر افراد در همان روز می‌توانند به کار خود بازگردند. این روش بسیار سریع‌تر از عمل جراحی است و نیازی به تزریق بی‌حس کننده نخواهد بود.
 • بیشتر افراد پس از اولین درمان واکنش خوبی به آن نشان می‌دهند و می‌توانند بلافاصله تاثیر آن را ببینند.
 • می‌توانید انتظار داشته باشید که پس از درمان جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسید، در حالی که در طول زمان پوست بطور طبیعی با ساخت کلاژن بیشتر و افزایش الاستین واکنش نشان خواهد داد.

کاربردها


پلاسماجت را می‌توان در هر بخشی از پوست مورد استفاده قرار داد، اما بخصوص در نواحی دور چشم موثر می‌باشد. از این روش می‌توان در موارد زیر استفاده کرد:

 • ترمیم پلک (بلفاروپلاستی بدون جراحی)، از جمله برطرف کردن پف زیر چشم، پوست اضافه در پلک بالا و افتادگی پلک‌ها
 • خطوط و چین و چروک‌های دور دهان
 • لیفت صورت و گردن
 • بهبود ظاهر جای زخم‌ها از جمله زخم‌های بعد از جراحی، جای جوش و ترک‌های پوستی
 • عیوب پوست و ضایعات خوش خیم از جمله زگیل‌ها، فیبروم، پیگمنتاسیون و لکه‌های ناشی از نور خورشید، جوش‌های فعال
 • رفع خالکوبی

متقاضیان درمان


از آنجا که بلفاروپلاستی با استفاده از دستگاه پلاسما جت روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است، روشی مناسب برای لیفت ابرو و پلک‌ها در سنین پایین محسوب می‌شود. با استفاده از دستگاه پلکسر سن انجام این عمل از افراد بالای 35 سال به زیر 30 سال کاهش یافته است.

مانند اکثر عمل‌های زیبایی، پلاسما جت نباید برای زنان باردار یا شیرده استفاده شود. با اینکه برخی انواع پوست تیره برای این درمان ملایم مناسب هستند، اما برای افرادی که دارای پوست بسیار تیره هستند، توصیه نمی‌شود. دلیل آن این است که خطر هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های تیره) یا هایپوپیگمانتاسیون (لکه‌های روشن) پس از درمان بیشتر می‌شود.

کشیدن پوست با پلاسما جت چگونه عمل می‌کند؟


در حالی که دستگاه پلاسما جت بر روی پوست حرکت داده می‌شود، باعث یونیزه شدن ذرات گاز در هوای بین نوک دستگاه و پوست می‌شود تا پلاسما شکل بگیرد. یک قوس الکتریکی ایجاد می‌شود که منجر به تصعید می‌گردد یعنی ماده‌ی جامد مستقیماً به گاز تبدیل می‌شود. بنابراین نتایج فوری هستند و گرمایی نیز به ناحیه اطراف منتقل نمی‌شود. جریان انرژی پلاسما باعث تحریک شکل‌گیری کلاژن‌ها و فیبرهای الاستین شده، چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد، سطح پوست را صاف می‌کند و پوست آسیب دیده در اثر نور خورشید را ترمیم می‌کند. درمان شامل برش، تزریق، سوزش یا برداشتن پوست یا بافت نمی‌باشد.

جمع شدگی و سفت شدن بافت (به جای برداشتن) نتایجی را به همراه دارد که قابل مقایسه با نتایج عمل‌های جراحی تهاجمی است. این روش بخصوص در نواحی کوچک با چین و چروک شدید مانند بالا و پایین چشم، خطوط دور دهان و اطراف ناحیه ناف، مناسب عمل می‌کند.

روش درمان


 • پس از بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان، از دستگاه استفاده می‌شود.
 • در اثر جرقه‌ی حاصله مقداری حرارت احساس خواهید کرد اما کاملاً قابل تحمل است.
 • جرقه واکنشی را در پوست ایجاد می‌کند که منجر به تولید کلاژن و متعاقب آن تاثیرات جوان‌سازی می‌شود.
 • در نتیجه‌ی ولتاژ الکتریکی، یک سری فرایندهای فیزیولوژیکی رخ می‌دهند که منجر به سفت شدن غشاهای سلولی می‌گردند. زمانی که بیشتر سلول‌ها در ناحیه‌ی تحت درمان سفت شدند، نتیجه‌ی آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهد بود.
 • درمان حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بطول می‌انجامد که بستگی به نواحی تحت درمان در صورت دارد.

بعد از درمان با پلاسما جت چه انتظاری باید داشت؟


 • تورم در تقریباً ۲ تا ۵ روز پس از درمان که می‌تواند به حدی باشد که نتوان در معرض عموم قرار گرفت.
 • مقدار جزئی ناراحتی وجود خواهد داشت اما قابل توجه نمی‌باشد.
 • جمع شدگی پوست بین ۲ تا ۶ هفته پس از درمان حاصل شده و با گذر زمان همچنان متوجه کشیدگی و بهبود پوست خود خواهید بود.
 • تاثیرات احتمالی درمان بلافاصله پس از اولین جلسه آشکار می‌شوند اما بهترین نتایج بعد از سه هفته قابل مشاهده می‌باشند.

مراقبت پس از درمان


 • با اینکه نواحی پوسته پوسته شده و دچار تغییر رنگ بلافاصله پس از درمان از بین می‌روند، اما توصیه می‌شود که این نواحی به مدت ۵ تا ۷ روز دست نخورده باقی بمانند.
 • از استفاده از هرگونه مواد آرایشی تا صبح روز بعد پرهیز کنید.
 • از تمام منابع مستقیم گرما مانند خورشید، پرتوهای فرابنفش، سونا و غیره به مدت دو هفته دوری کنید.
 • مراقب باشید که در ۵ تا ۷ روز اول به بخش‌هایی از پوست که پوسته پوسته شده و تغییر رنگ داده‌اند دست نزنید.
 • از کرم یا سرم دور چشم آنتی هیستامین سه بار در روز در نواحی تحت درمان استفاده کنید.
 • ممکن است کرم‌های موضعی استروئیدی تجویز شوند. از این کرم‌ها طبق دستورالعمل استفاده کنید. نتایج ناشی از آن می‌تواند برای هر فردی متفاوت باشد.

عوارض جانبی


عوارض جانبی، فوری بوده و ممکن است شامل تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان به مدت دو تا سه روز باشد. فرایند بهبودی شامل پوسته پوسته شدن (که باید منتظر ماند تا خود به خود بریزند) طی یک دوره‌ی حدوداً یک هفته‌ای خواهد بود.

درمان گاهی اوقات می‌تواند منجر به قرمزی و تورم طولانی مدت در حین بهبودی پوست شود. این وضعیت بخصوص هنگامی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، محتمل است. برطرف شدن آن برای برخی از افراد ۷ تا ۱۰ روز بطول می‌انجامد.

می‌توان در صورت لزوم از لوازم آزایشی برای پوشاندن عوارض درمان استفاده کرد اما نباید تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده شوند. نتایج فوری بوده و طی دو تا چهار هفته بهبود پیدا می‌کنند.

میزان ماندگاری نتایج درمان


این درمان باعث جمع شدگی فوری و کوتاه شدن الیاف پوست شده و تاثیر این فرایند طی دو تا چهار هفته ادامه پیدا می‌کند. تاثیر این روش وابسته به تعداد جلسات درمان و فرایند پیری شما دارد، اما معمولاً ممکن است تا چند سال دوام داشته باشد. ما توصیه می‌کنیم که درمان ۱۲ ماه پس از درمان اولیه تکرار شود.

هزینه


درمان با پلاسما جت نسبت به جراحی زیبایی قطعاً مقرون به صرفه‌تر است. هزینه‌ها سالانه در حال تغییر می‌باشند. در حال حاضر در کلینیک دکتر یادگاری هزینه کلی بلفاروپلاستی با پلاسماجت هر جلسه 860 هزار تومان می باشد که با توجه به شرایط بیمار بین 2 تا 4 جلسه نیاز است.

هزینه تمام جراحی‌ها در این کلینیک و تحت نظارت دکتر یادگاری با حداقل قیمت و بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
بلفاروپلاستی (لیفت پلک) با پلاسما جت(پلکسر): مزایا و هزینه
4.11 از 28 رای