بهترین جراح پلک جهت رفع افتادگی و پف پلک

فهرست مطالب

جراحی پلک نوعی جراحی زیبایی است که به منظور برداشتن پوست یا چربی اضافی از پلک‌های انسان انجام می‌شود. این جراحی به طور معمول بلفاروپلاستی نامیده می‌شود که یک عمل جراحی پلاستیک است. جراح پلک از این روش استفاده می‌کند تا منطقه‌ای که در آن چشم در صورت انسان قرار دارد، اصلاح کند. روش جراحی پلک شامل برداشتن بافت‌های و چربی اضافی و همچنین تقویت بافت‌های ماهیچه‌ای و تاندونی است.این عمل در بین خانم‌ها بسیار رایج است، به این دلیل که با این عمل هم مشکلات زیبایی و هم مشکلات عملکردی در ناحیه‌ای از ابرو گرفته تا بالای گونه، رفع می‌شوند.

جراح پلک بلفاروپلاستی

اهداف اصلی در عمل جراحی پلک، ترمیم کامل پلک‌های آسیب‌ دیده برای اصلاح عملکرد و زیبایی ظاهری ناحیه‌ی چشم است. این اهداف با برداشتن پوست اضافی در پلک‌ها و صاف کردن ماهیچه‌های زیرین چشم و سفت شدن ساختار محافظ چشم، در تلاشی برای ایجاد تغییراتی یکنواخت و صاف شدن پوست ناحیه چشم حاصل می‌شوند.

جراح پلک از چه روش‌هایی استفاده می‌کند؟

چندین عمل جراحی پلک وجود دارد که معمولاً به عنوان روش‌های بلفاروپلاستی شناخته می‌شوند که در این در اینجا به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

بلفاروپلاستی پلک‌های شرقی

این روش با روش بلفاروپلاستی یا عمل جراحی معمولی پلک بسیار متفاوت است. هدف اصلی در این عمل،  ایجاد پلک مضاعف در بیماران جوان و اصلاح پوست در قسمت پلک است. در این عمل، پوست اطراف شما بازسازی می‌شود و هدف از این کار، ایجاد یک پلک دوتایی از پلک تکی بر روی پلک فوقانی است. روش‌های مختلفی برای ساخت پلک‌های دوتایی استفاده می‌شود. اگرچه،، این روش خطرات و عوارض زیادی را برای بیماران در پی دارد، مگر اینکه توسط یک متخصص جراح خوب و خبره انجام شود.

جراحی از طریق پلک تحتانی 

عمل جراحی بلفاروپلاستی از طریق ملتحمه (Transconjunctival Blepharoplasty)، تحت عنوان جراحی در قسمت تحتانی پلک از قسمت داخلی چشم تعریف می‌شود. این عمل به عنوان روشی ملایم، ایمن و دقیق برای جوانسازی پلک توصیف شده است. روش Transconjunctival ویژگی‌های ظاهری و زیبایی متعددی را برای افرادی که قصد دارند جراحی پلک انجام دهند ارائه می‌دهد و همچنین در مقایسه با تکنیک‌های سنتی و متداول، مزایای بلند مدتی را در بردارد. در یک عمل transconjunctival این امکان وجود دارد که بافت چربی بدون باقی گذاشتن هیچ اسکاری، از زیر پوست بریده و برداشته شود. البته، در این روش امکان برداشتن پوست اضافی پلک وجود ندارد.

این عمل برای جراحی‌های پلک پایین استفاده می‌شود. برای یک بیماری که پوستش خاصیت ارتجاعی بسیار خوبی دارد، این روش بلفاروپلاستی از طریق پلک پایین، بهترین روش مورد نیاز برای برداشتن این پلک‌ها است. روش transconjunctival مؤلفه‌ای بسیار مهم برای رسیدن به  اهداف زیبایی و عملکردی عمل جراحی پلک است. این روش بهترین راه حل برای دست‌کاری چربی‌های بسیار عمیق از جمله روش برداشتن چربی است. روش‌های جراحی دیگری نیز وجود دارد که با عمل جراحی ملتحمه یا پلک تحتانی خوب کار می‌کند. این روش‌ها عبارت‌اند از: افزایش حجم جراحی‌های پلک فوقانی ، کانتوپکسی (عمل درشت کردن چشم) و درمان گودی زیر چشم.

جراحی پلک بلفاروپلاستی لیزری

در بلفاروپلاستی یا جراحی پلک لیزر، عمل جراحی پلک به جای چاقوی جراحی با استفاده از لیزر انجام می‌شود. جراحی پلک لیزری اغلب با عمل جوانسازی پلک با لیزر ترکیب می‌شود زیرا این روش‌ها می‌توانند با هم انجام شوند. لیزر جراحی مورد استفاده در این عمل CO2 است زیرا کار برش و هموستاز (قطع خونروی) با تابش پرتو حاصل می‌شود. این روشی است که از لیزر برای اصلاح چندین ناهنجاری در اطراف چشم استفاده می‌کند. در بیشتر موارد ، این روش برای اهداف آرایشی و زیبایی استفاده می‌شود اما با این وجود ، در برخی موارد ، این عمل برای اهداف پزشکی نیز به کار برده می‌شوند و نتایج بسیار ماندگاری دارد. دو نوع جراحی لیزر وجود دارد که عبارت‌اند از: جراحی لیزری پلک بالا و جراحی لیزری پلک پایین.

عمل جراحی پلک فوقانی به منظور کاهش ظاهر پلک‌های افتاده و سنگین انجام می‌شود. در این حالت ، از لیزرها برای ایجاد برش‌هایی برای دسترسی و برداشتن بافت اضافی استفاده می‌شود. عمل جراحی پلک پایین، روشی است که برای کاهش پف و کیسه زیر چشم استفاده می‌شود. در این عمل نیز از لیزر برای ایجاد برش استفاده می‌شود و این روش بسیار خوب است زیرا خونریزی را به حداقل می‌رساند، خطر ایجاد جای زخم را کاهش می‌دهند، باعث ناراحتی کمتری در شما می‌شود  و باعث می‌شوند زمان بهبودی سریع‌تری داشته باشید.

بهترین جراح پلک

مزایای جراحی پلک

جراحی‌های پلک به عنوان روشی برای افزایش زیبایی کلی در ظاهر ، بسیار مهم هستند و این نوع جراحی‌ها از مزایای متعددی برخوردارند، از جمله:

از بین بردن پف‌کردگی بیش از حد

جراحی پلک این توانایی را دارد که پف و چربی بیش از حد اطراف چشم را از بین ببرد و تمام خطوط موجود در لبه‌های بیرونی چشم را رفع کند. این عمل جراحی پلک کمک زیادی به کاهش این کیسه‌ها و پف‌ها در اطراف پلک تحتانی می‌کند و در کنار آن نیز به از بین بردن پوست اضافی ایجاد شده در  اطراف پلک پایین کمک می‌کند. برای بیماران جوان‌تر، این بافت‌برداری‌ها برای زیبایی بیشتر صورت و سلامت کلی صورت ضروری به نظر می‌آید و توصیه می‌شود هر زمان که تصمیم گرفتید اقدام به این جراحی کنید ، حتماً با یک متخصص و جراح خوب پلک مشورت کنید.

کمک می‌کند تا جوان‌تر به نظر برسید

 این مزیت به این دلیل است که پف‌های بیش‌ازحد در زیر چشم شما کلاً باعث می‌شوند که همیشه بسیار خسته و پیر به نظر برسید. به همین دلیل است که بیشتر افراد تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند زیرا این کار باعث می‌شود جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسند و همچنین این امر باعث تقویت سلامت چشم نیز می‌شود. تاکنون روش‌های مختلفی نام برده شده‌اند که از طریق آن‌ها می‌توان این عمل‌ها را برای سلامت کلی چشم شما بسیار مهم دانست. این عمل بسیار بی‌خطر و بسیار دقیق است و نتیجه‌ی خوبی حاصل می‌کند. افراد جوان و میان‌سال، بسیار از این عمل صحبت کرده‌اند، زیرا واقعیت این است که این عمل باعث شده که جوان‌تر به نظر برسند ، و آن‌ها این عمل را به‌شدت توصیه می‌کنند.

درمان برخی از مشکلات بینایی

جراحی پلک در درمان برخی مشکلات بینایی و بیماری‌های چشمی بسیار مؤثر است. برای هر کسی که دچار کمی مشکل در دید کم باشد، عمل جراحی پلک می‌تواند یکی از مهم‌ترین روش‌هایی باشد که با کمک آن فرد می‌تواند به طور مؤثر درمان شود. این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگرچه عمل جراحی پلک تا حد زیادی برای اهداف زیبایی و آرایشی انجام می‌شود، اما این روش نیز در زمینه‌های پزشکی کاربردهای زیادی برای اهداف اصلاحی دارد. این کاربردهای پزشکی جراحی پلک شامل اصلاح کاهش دید محیطی می‌شود که به دلیل افتادگی پلک فوقانی ایجاد می‌شود. وقتی در استفاده از تکنیک‌های جراحی پلک مراقبتی صورت نگیرد، ممکن است فرد در فعالیت‌های بسیار ساده‌ای مانند خواندن کتاب یا رانندگی دچار مشکل شود.

اسکار کوچک

هر زخمی که از عمل جراحی پلک ایجاد شود ، بسیار ناچیز است و قابل توجه نیست زیرا این زخم‌ها خیلی دقیق در چین‌های پلک پنهان می‌شوند. این یک ویژگی بسیار مهم برای عمل جراحی پلک است ، زیرا همه‌ی کسانی که می‌خواهند این عمل جراحی یا هر نوع جراحی مربوط به چشمی را انجام دهند، نمی‌خواهند هیچ جای زخمی در صورتشان دیده شود. در این عمل ، جای زخم‌ها به خوبی پنهان است که به جز با معاینه دقیق شخص دیگر، جای زخم اصلاً قابل‌تشخیص نیست. افراد می‌توانند بدون اینكه از معلوم بودن این زخم‌ها در  صورتشان بترسند، با اطمینان کامل به همه بروند و با افراد دیگر روبه‌رو شوند.

پیشانی‌تان راحت‌تر می‌شود

این امر ممکن است زیرا این عمل، تنش و فشاری را که به خاطر بالا کشیدن پلک چشم برای دیدن اطراف به عضلات ابرو  وارد می‌شود، تا حد زیادی کاهش می‌دهد. ممکن است در طول عمل جراحی، دردی احساس شود اما با گذشت زمان ، درد به تدریج از بین می‌رود.

هزینه عمل جراحی پلک

جراحی پلک برای چه کسانی مناسب است؟ 

اگر دلیل پزشکی برای انجام عمل بلفاروپلاستی ندارید، می‌توانید در مورد هر گونه نگرانی یا تمایلی که ممکن است برای انجام بلفاروپلاستی داشته باشید، با جراح پلک صحبت کنید. وی می‌تواند شما را برای هرگونه مشکل پزشکی مربوط به پلک‌هایتان ارزیابی کند. کاندیدای مناسب برای جراحی پلک عبارت‌اند از:

 • افراد بین سنین 35 تا 65 سال.
 • افراد سالم و بدون هیچ بیماری که می‌تواند باعث اختلالی در روند بهبودی شود
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که دیدی مثبت و اهداف واقع بینانه ای دارند
 • افراد بدون شرایط و بیماری‌های جدی در چشم
 • بافت و ماهیچه‌های صورت سالمی داشته باشند.

هزینه عمل جراحی پلک چقدر است؟

هزینه‌های بلفاروپلاستی می‌تواند بسیار متغیر بوده و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه‌های بیهوشی
 • نسخه‌های دارویی
 • آزمایش‌های پزشکی

هزینه یک جراح برای انجام جراحی زیبایی پلک بستگی به تجربه وی ، نوع روش استفاده شده و موقعیت جغرافیای محل مطب او دارد. هنگام انتخاب جراح پلک برای بلفاروپلاستی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و آسایش خاطر شما با او به همان اندازه‌ی هزینه نهایی عمل جراحی، حائز اهمیت است.

سخن آخر

جراح پلک با توجه به شرایط بیمار برای درمان افتادگی پلک از روش های بلفاروپلاستی پلک‌های شرقی، جراحی از طریق پلک تحتانی، جراحی پلک بلفاروپلاستی لیزری استفاده می کند.

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی