بهترین پزشک متخصص خدمات زیبایی

فهرست مطالب

آیا میدانید بهترین پزشک متخصص خدمات زیبایی چه خصوصیاتی دارد ؟ سال‌هاست که از درمان‌های زیبایی استفاده می‌شود. این نوع درمان‌ها دارای پروفایل ایمنی ثابت شده‌ای هستند و تاکنون میلیون‌ها نفر از بیماران از نتایج خرسند شده‌اند. اما پیدا کردن یک پزشک متخصص زیبایی که بتوانید به او اعتماد کنید، می‌تواند یک چالش باشد. امروزه اطلاعات زیادی در مورد درمان‌های زیبایی در اینترنت و تبلیغات بسیار زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد. انتخاب از بین همه‌ی این اطلاعات می‌تواند مشکل باشد. اینکه کدام یک مطمئن است؟ به چه اطلاعاتی می‌توانید اعتماد کنید؟

شرط لازم برای اطمینان از سطح ایمنی بالایی و نتایج رضایت بخش این است که شما به پزشک متخصصبا تجربه‌ای مراجعه می‌کنید که تمرکز زیادی بر ایمنی بیمار و اصول اخلاقی دارد. پزشک متخصص همچنین باید برای هر نوع درمان از محصولات مناسبی استفاده کند. اما چگونه می‌توانید مطمئن شوید که پزشک متخصص خدمات زیبایی مناسب را پیدا کرده‌اید و نتایج مورد نظر خود را به دست خواهد آورد؟

انتخاب پزشک متخصص خدمات زیبایی

دنبال کردن مراحل زیر به شما در یافتن پزشکی خوب کمک می‌کند که بتواند نتایج مورد انتظار شما را فراهم کند.

ارائه بالاترین استاندارد توسط پزشک متخصص زیبایی

اطمینان حاصل کنید که پزشک سعی در ارائه‌ی بالاترین استاندارد را دارد. پس از یافتن یک پزشک متخصص که درمان‌های زیبایی مورد نظرتان را ارائه می‌دهد، نگاه دقیق‌تری داشته باشید. برای اطلاع از تخصص و صلاحیت متخصصان مورد نظر، به وب سایت آن‌ها مراجعه کنید. با ارزیابی موارد زیر، اطمینان حاصل کنید که پزشک در ارائه‌ی بالاترین استاندارد تلاش لازم را دارد:

  • سطح تحصیلات و مدارک تحصیلی پزشکی
  • پزشک روی ایمنی بیماران تمرکز دارد
  • کالاهایی که کلینیک و متخصص زیبایی با آن‌ها کار می‌کند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
  • پزشک باید قبل از هر نوع درمانی به شما مشاوره دهد.

بررسی محصولات مورد استفاده پزشک متخصص زیبایی

محصولاتی را که پزشک استفاده می‌کند، به دقت بررسی کنید. مهم است که پزشک از محصولات تائید شده توسط شواهد و مدارک بالینی قوی استفاده کند، یعنی اینکه این محصولات، آزمایش‌های بالینی و پیش بالینی را گذرانده باشند. علاوه بر این، اگر سال‌هاست که این محصول در بازار عرضه شده و به یک برند تبدیل شده است، یعنی برای مدت طولانی است که مورد استفاده‌ی تعداد زیادی از بیماران قرار می‌گیرد، می‌تواند ایمنی بیشتری داشته باشد.

هنگامی که صحبت از درمان‌های زیبایی با فیلرهای پوستی یا همان تزریق ژل می‌شود، انواع مختلفی از ژل‌ها یا فیلرها برای کاربردهای مختلف وجود دارد. از پرکننده‌ها یا فیلرهای پوستی با ژل سفت تر برای ساخت ساختار و فرم دهی استفاده می‌شود در حالی که از فیلرهای پوستی با ژل نرم‌تر برای حجم دادن بیشتر استفاده می‌شود. برندهای تائید شده و معتبر، تنوع گسترده‌ای از انواع مختلف فیلرهای پوستی دارند. اگر به دنبال یک درمان زیبایی با استفاده از فیلرهای پوستی یا ژل هستید، به عبارت دیگر باید به دنبال یک مارک محصولی باشید که تنوع محصول گسترده‌ای دارد تا پزشک بتواند دقیقاً از نوع ژلی متناسب برای درمان زیبایی شما استفاده کند.

هماهنگی دید پزشک و شما در زیبایی

اطمینان حاصل کنید که دید پزشک نسبت به زیبایی، با نظر شما هماهنگ است. زیبایی تا حد زیادی بر اساس احساس شخصی شما از خصوصیات ظاهری است، بنابراین شما نه تنها باید صلاحیت پزشک را بلکه سبک و دید او را نیز ارزیابی کنید. این ارزیابی به شما ایده خوبی می‌دهد که دید و تصور پزشک متخصص نسبت به زیبایی چگونه است. اطمینان حاصل کنید که با نظر پزشک در مورد زیبایی و خصوصیات ظاهری موافق و راحت هستید، زیرا این بدان معنی است که این متخصصین درک خوبی از نگرانی‌های شما و نتیجه‌ی مورد نظرتان خواهند داشت.

صبوری در تصمیم گیری

و آخر اینکه، در تصمیم گیری عجله نکنید. پس از یافتن پزشک متخصص خدمات زیبایی مناسب و دیدن نمونه کاری های پزشک ، یک نوبت برای جلسه‌ی مشاوره رزرو کنید و قبل از اینکه ذهنیت خود را از ظاهرتان بسازید، به آنچه پزشک می‌تواند برای شما انجام دهد گوش دهید.

انجام روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک متخصص زیبایی

این یک حیطه‌ی پزشکی است که پوست و روش‌های جراحی، از درمان‌های غیر تهاجمی مانند لیزر درمانی گرفته تا اقدامات تهاجمی مانند جراحی‌های بازسازی را در برمی‌گیرد.

انواع روش های درمانی خدمات زیبایی 

در ادامه به برخی از معروف‌ترین روش‌های درمانی مرتبط با عمل‌های زیبایی آشنا خواهید شد.

جراحی بازسازی خدمات زیبایی

جراحی بازسازی دو هدف دارد. اول اینکه هدف آن بازگرداندن ظاهر بخش خاصی از بدن است که ممکن است در اثر بیماری، شیوه‌ی درمانی اشتباه یا صدمه آسیب دیده باشد. این موارد شامل خانم‌هایی می‌شود که در طی عمل ماستکتومی یا به خاطر سوختگی قابل توجهی، سینه‌شان را برداشته‌اند. دوم، این عمل می‌تواند عملکرد قسمتی از بدن را بهبود بخشد، گرچه همیشه این ضمانت وجود ندارد. به عنوان مثال، سینه‌های جدید ممکن است دیگر قادر به تولید شیر نباشند، اگرچه سوختگی‌های پوست درمان شده ممکن است تحرک بیمار را افزایش دهد.

جراحی فیزیکی خدمات زیبایی

 جراحی فیزیکی یک عمل عمیق است که بر روی بدن و به‌خصوص صورت انجام می‌شود و تنها هدف آن، بهبود ظاهر است. از جمله این روش‌ها می‌توان به عمل برداشتن چربی‌ها مانند لیپوساکشن و کاهش چربی شکم (tummy tuck) (که می‌تواند جزئی یا کامل باشد) اشاره کرد. برخی دیگر از این عمل‌ها برای کاهش شلی پوست هستند که به‌طور عادی با افزایش سن اتفاق می‌افتد. امروزه جراحی‌ها بسیار کم تهاجم‌تر شده‌اند، به این معنی که بریدگی کمتری دارند و خطراتی مانند عفونت، مدت زمان نقاهت و بهبودی طولانی و خونریزی در آن‌ها کمتر است. برای انجام این عمل‌ها، متخصصان زیبایی اغلب از ابزارهایی مانند لاپاراسکوپ و فن‌آوری‌های جدید دیگری استفاده می‌کنند.

روش‌های غیرتهاجمی خدمات زیبایی

این عمل‌ها، روش‌هایی پزشکی و زیبایی هستند که می‌توانند بدون نیاز به بیهوشی عمومی و جراحی، باعث بهبودی در ظاهر شود. نمونه‌های خوبی از این درمان‌ها شامل لایه برداری یا پیلینگ شیمیایی، سفت کردن پوست و روش‌های جوان سازی پوست با لیزر (لیزر درمانی)، رفع موهای زائد و خال‌کوبی و درمان لکه‌های پوستی و مشکلاتی ازجمله خال، لکه پوستی، آکنه و جای زخم می‌باشد. در ضمن، برخی از فناوری‌هایی که در زمره‌ی روش‌های غیر تهاجمی قرار می‌گیرند، تزریق بوتاکس (لینک به مقاله بوتاکس) است که از یک فرم تصفیه شده‌ای از سمی استفاده می‌کنند که به شل شدن عضلات کمک کرده و باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز می‌شود. فیلرهای پوستی یا ژل‌ها نوع دیگری از این فناوری‌ها هستند که تناسب و کانتور بیشتری به صورت می‌دهند و چین و چروک‌ها را صاف می‌کنند و نوع دیگر، کریستال‌های میکرودرم ابریژن هستند که سلول‌های مرده پوست را بلند می‌کنند تا تولید سلول‌های جدید را تحریک کنند.

بررسی شرایط خاص بیمار توسط پزشک متخصص زیبایی

متخصص زیبایی همچنین کار ارزیابی و تشخیص شرایط خاصی را انجام می‌دهد که ممکن است باعث تغییراتی در ظاهر جسمی فرد شوند؛ شرایطی مانند آکنه، اگزما، آلرژی و همچنین علائم عدم تعادل هورمونی مانند موهای زائد و افزایش وزن

متخصصان زیبایی همچنین باید درباره‌ی همه مواردی مانند تناسب اندام، تغذیه، استفاده از لیزر و سایر فن‌آوری‌ها، داروها و داروهای ضد درد و مسکن، درک و دانش عمیقی داشته باشند. بیماران باید قبل از درمان مشاوره شوند، به‌ خصوص از آنجا که بسیاری از عمل‌ها می‌توانند منجر به تغییر چشمگیر در ظاهر شوند و پزشک متخصص زیبایی باید مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز را در کل مراحل درمان، از جمله مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، در اختیار بیمار قرار دهد.

پزشک متخصص خدمات زیبایی چه روش‌های غیر جراحی انجام می‌دهد؟

امروزه تقریباً همه می‌دانند که بوتاکس و لیزر موهای زائد چیست، اما هنوز بسیاری از آن‌ها اصطلاح پزشک متخصص زیبایی را نمی‌دانند. پزشکان متخصص زیبایی، احتمالاً ارائه دهنده‌ی بیشترین خدمات زیبایی مانند بوتاکس و لیزر مو هستند. هنگامی‌که به یک پزشک متخصص زیبایی راجعه می‌کنید، شما به یک پزشک متخصص و ماهر مراجعه کرده‌اید که در انجام روش‌های حداقل تهاجمی تخصص دارد که به بیماران در حفظ ظاهر و جوانی خود کمک می‌کند. این متخصص همچنین می‌تواند به افرادی که دارای مشکلات جزئی پوستی و پزشکی مانند آکنه شدید یا سوختگی هستند، خدمات ارائه دهد.

عمل‌های زیبایی برای صورت

یک پزشک متخصص زیبایی می‌تواند از چهره شما مراقبت کند، چه شما بیست ساله باشید و یا نگران علائم پیری در آینده باشد یا در حال حاضر چین و چروک‌های در صورتتان دارید. از روش‌های ساده تزریق مانند بوتاکس گرفته تا روش‌های پیشرفته‌تر با استفاده از دستگاه‌های لیزر، هدف از این درمان‌ها این است که صورتتان را تازه و جوان و با پوستی مرطوب و زیبا نگه دارید.

این اعتقاد معمولاً وجود دارد که فقط خانم‌ها این عمل‌ها را انجام می‌دهند، اما این روش‌ها روز به روز در بین مردان نیز محبوب‌تر می‌شوند. مردان نیز مانند زنان دچار خطوط، چین و چروک و افتادگی پوست می‌شوند، بنابراین جای تعجب نیست که آن‌ها نیز می‌خواهند ظاهر جوانی خود را حفظ کنند.

برخی از روش‌های زیبایی صورت نیز ممکن است برای مشکلات رنگ‌دانه پوست (لکه‌ها)، آکنه، جای زخم و سایر مشکلات جدی‌تر روی پوست مورد استفاده قرار گیرد. این درمان‌ها فقط در مورد ظاهر نیست.

خدمات زیبایی برای بدن

عمل‌هایی که در سایر اندام‌های بدن انجام می‌شود، معمولاً برای جوان‌سازی یا متناسب کردن ناحیه مشکل‌دار طراحی می‌شوند. به طور مثال، ممکن است شخصی برای تزریق فیلر جوانسازی در سینه‌ها یا باسن مراجعه کند، در حالی که دیگری برای جوان سازی دست مراجعه می‌کند. هر چیزی که شما را در مورد اندام گردن به پایینتان آزار دهد، می‌تواند توسط یک پزشک متخصص زیبایی قابل معالجه باشد.

خدمات زیبایی برای مو

کاشت مو، خدمات ترمیم مو و لیزر موهای زائد، همگی توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می‌شود. این خدمات می‌توانند برای راحتی بیمار انجام شوند، مانند انجام خدمات رفع موهای زائد بدن. این خدمات همچنین می‌توانند برای کسانی که موهای نازک و کم‌پشت دارند (ناشی از روند طبیعی پیری یا به خاطر یک بیماری) انجام شود. این خدمات باید توسط یک متخصص زیبایی و دوره‌دیده ارائه شود تا به‌جای نتایج خوب، آسیب‌های بیشتری به شما نرسد.

سایر خدمات زیبایی توسط پزشک 

برخی متخصصان زیبایی همچنین درمان‌های بلند مدتی را ارائه می‌دهند که شامل مکمل‌هایی منحصربه‌فرد، روش‌های زیبایی، کرم‌ها، لوسیون ها و سایر محصولات ساخته شده یا ارائه شده توسط یک پزشک معین می‌شوند. همه پزشکان این خدمات را ارائه نمی‌دهند، اما بهترین متخصصان زیبایی، حداقل برای افرادی که نیازهای خاصی دارند برنامه‌هایی را در نظر می‌گیرند.

یک پزشک خدمات زیبایی به خوبی آموزش دیده است و خدمات گسترده‌ای را در یک محیط پزشکی امن ارائه می‌دهد. این متخصصان نسبت به سایر ارائه‌دهندگان بسیاری از خدمات زیبایی پایه و کم‌تجربه و کاملاً آموزش ندیده، قابل اعتمادتر هستند.

اگر می‌خواهید به یک پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید، همیشه باید روند درمانتان با یک مشاوره اولیه شروع شود. پزشک باید پوست شما یا مناطق مورد نظر دیگر در بدنتان را بررسی کند و مناسب‌ترین روش درمانی را برای شرایط خاص شما تعیین کند. ممکن است از اینکه چه روش زیبایی را می‌خواهید انجام دهید، ایده‌ای در ذهن داشته باشید، اما پزشک ممکن است روش دیگری را انجام دهد که حتی بهتر عمل کند.

چه زمانی به پزشک متخصص  خدمات زیبایی مراجعه کنیم؟

در صورت داشتن موارد زیر، می‌توانید به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید:

  • متوجه علائم پیری در ظاهر خود شده‌اید – روش‌های زیبایی در دسته‌ی درمان‌های ضد پیری نیز قرار می‌گیرند زیرا این روش‌ها با علائم شایع مرتبط با بالا رفتن سن سر و کار دارند، از جمله افتادگی پوست به خاطر کاهش تولید کلاژن در بدن (یک پروتئین فیبری که به بافت پوست سفتی و انسجام می‌دهد) و کند شدن متابولیسم که می‌تواند منجر به تولید چربی بیش از حد و ناخوشایند شود.
  • می‌خواهید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید– درمان‌های زیبایی می‌توانند به بهبود قابلیت‌های روانی و اجتماعی بیماران کمک کند. یک ظاهر فیزیکی بهتر غالباً روحیه را تقویت می‌کند، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و منجر به رضایت بهتر فرد از خود می‌شود.
  • دچار تروما و جراحتی شده‌اید که ظاهر شما را تحت تأثیر قرار داده است – خشونت و سوانح رانندگی می‌توانند صدمات جراحتی را در بدن ایجاد کنند که ممکن است آنقدر شدید باشد که منجر به بدشکلی، قطع عضو (از بین رفتن اندام) یا کاهش قابل‌توجهی در عملکرد بدن شود. به‌طور مثال، سوختگی می‌تواند پوست را جمع کند و حرکات اندام را محدود کند.
  • شرایط و بیماری خاصی در شما تشخیص داده شده است – درمان‌های زیبایی می‌توانند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه یا کنترل کننده برای برخی بیماری‌ها در نظر گرفته شود که می‌تواند ظاهر فیزیکی بیمار را تغییر دهد. این موارد شامل سرطان، دیابت، چاقی، عدم تعادل هورمونی، هایپرهیدروز (تعریق بیش از حد)، هیرسوتیسم (پرمویی بدن)، آلرژی و بیماری‌های خود ایمنی مانند لوپوس و پسوریازیس است.
سخن آخر

پزشک متخصص خدمات زیبایی با تجربه‌ و با اصول اخلاقی، تمرکز زیادی بر ایمنی بیمار دارد، از محصولات مناسبی استفاده می کند و دید زیبا شناختی هماهنگی با بیمار دارد.

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی