بوتاکس گودی زیر چشم: رفع گودی زیر چشم با تزریق بوتاکس ممکن است؟

بسیاری از افراد با پف چشم خود مشکل دارند، در حالی که برخی دیگر دقیقاً برغکس این افراد، از گودی زیر چشم خود رنج می‌برند.

 بوتاکس فقط در مناطقی از صورت تاثیر دارد که حرکت می‌کند و می‌تواند چین و چروک‌ها را کاهش دهد. پزشکان معمولاً از بوتاکس برای از بین بردن خطوط اخم بین ابروها، و همچنین خطوط پیشانی، و چین و چروک‌های کنار چشم‌ها استفاده می‌کنند.

آیا بوتاکس برای رفع گودی‌های سیاه زیر چشم هم تاثیری دارد؟ این مقاله به درمان گودی زیر چشم نگاهی می‌اندازد.

چه عواملی باعث گودی زیر چشم می‌شود؟ 


چه عواملی باعث گودی زیر چشم می‌شود؟

علت گودی زیر چشم:

  • سن عامل مهمی در ایجاد گودی زیر چشم، در نتیجه سستی پوست اطراف چشم و آتروفی چربی اطراف چشم‌ها، و در آخر از بین رفتن کلاژن است.
  • کاهش شدید وزن در مدت زمان کوتاه به همان اندازه بر حجم چربی اطراف ناحیه چشم تأثیر خواهد گذاشت.
  • عوامل ارثی.
  • کمبود خواب، سلامت عمومی، تغذیه و تندرستی نیز از عواملی هستند که بر ناحیه اطراف چشم تأثیر می‌گذارند.
  • کمبود ویتامین. مانند ویتامین C ، K و آهن.

بوتاکس زیر چشم 


بوتاکس زیر چشم

بوتاکس که اغلب به آن بوتاکس زیبایی، یا نام پزشکی آن "سم بوتولینوم" گفته می‌شود، دارویی است که با تزریق در عضله باعث انقباض آن و باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود. بوتاکس یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی است و سال‌ها است که به عنوان روشی برای مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به کاهش چین و چروک صورت بین ابروها، پیشانی، گردن، ماهیچه‌های جونده، دهان و چشم کمک کند. بوتاکس چین و چروک‌هایی را که در اثر حرکت عضله ایجاد شده‌اند درمان می‌کند، به همین دلیل است که ناحیه اطراف چشم مکانی مناسب برای تزریق و درمان چین و چروک‌ها است.

بوتاکس به تورفتگی‌های کوچک در اطراف چشم تزریق می‌شود و به طور معمول نه واحد یا بیشتر در هر طرف برای درمان چروک‌های اطراف چشم نیاز است.  بوتاکس در هر ناحیه که تزریق شود سه تا چهار ماه دوام می‌آورد و برای حفظ نتیجه آن باید بعد از این مدت تکرار شود. با گذشت زمان، ماهیچه‌های صورت ضعیف‌تر و خطوط عمیق‌تر و چین و چروک‌ها صاف‌تر می‌شوند و اثر ماندگارتری خواهند داشت. بوتاکس همچنین می‌تواند خطوط اخم و گودی زیر چشم را کاهش دهد و ظاهر جوانتری را در صورت ایجاد کند.

بوتاکس چیست و چگونه کار می‌کند؟ 

بوتاکس یک پروتئین خالص است که عضلات ایجاد کننده چین و چروک را به طور موقت شل می‌کند. ارتباط بین اعصابی را که مسئول حرکت عضلات هستند با محدود کردن توانایی انقباض عضله صورت قطع می‌کند. بوتاکس بر روی اعصاب مسئول احساس تأثیر نمی‌گذارد، بنابراین بی‌حسی یا از دست دادن احساس در ناحیه تحت درمان وجود ندارد. پس از تزریق، پوست روی عضله تحت درمان آرام‌تر حرکت می‌کند و چین و چروک کمتری ایجاد می‌شود.

عضلات تحت درمان در طی چند روز پس از شروع درمان، سست می‌شوند و در طی 2-14 روز به حداکثر درجه سستی خود می‌رسند. اثر درمان می‌تواند 3-6 ماه طول بکشد. بیمارانی که می‌خواهند ظاهر جوان‌تر خود را حفظ کنند باید تزریق را تکرار کنند.

اثر تزریق بوتاکس چه مدت طول می‌کشد؟ 

اثرات بوتاکس می‌تواند 3-6 ماه طول بکشد. برخی از بیمارانی که نتیجه درمان آن‌ها ماندگارتر بوده است، نتایج درمان را 6 تا 8 ماه را گزارش کرده‌اند.

چه انتظاری باید در طول درمان داشته باشید؟

درمان بوتاکس آسان و سریع است و ناراحتی بسیار کمی دارد. منطقه موردنظر برای درمان ابتدا با یک غلتک سرد یا یک کمپرس یخ بی‌حس می‌شود. بوتاکس با یک سوزن بسیار ریز به عضلات خاصی که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک می‌شوند، تزریق می‌شود.

عوارض

با اینکه عوارض جانبی بوتاکس بسیار اندک است اما ممکن است برخی افراد دچار کبودی و تورم بعد از درمان در نزدیکی محل تزریق شوند. در همه موارد، ابتدا باید درمورد همه گزینه‌های درمانی و عوارض آن‌ها با متخصص پوست خود صحبت کنید.

راه‌های رفع گودی زیر چشم 


خبر خوب این است که گودی زیر چشم می‌تواند با چند روش درمانی جدید درمان شود. این روش‌های درمانی مزایای خود را دارند اما اثر آن‌ها در همه موارد ماندگار نیست و روی همه افراد تاثیر 100 درصدی نمی‌گذارند. برخی از این درمان‌ها ممکن است در موارد بسیار شدید مؤثر نباشد و بنابراین بیمارانی که گودی زیر چشم دارند مجبور می‌شوند به درمان‌های زیر متوسل شوند ..

محصولات 

راه‌های رفع گودی زیر چشم

حتی اگر شما در حال بررسی هر نوعی از روش‌های درمانی یا محصولی برای رفع گودی زیر چشم خود هستید، باید از یک رتینوئید موضعی استفاده کنید. تجویز رتین- A یا رتینول بدون نسخه، با صاف کردن چین و چروک‌های کوچک و ضخیم پوست، کیفیت پوست پلک تحتانی شما را بهبود می‌بخشد و به کاهش ظاهر گود یا تیره زیر چشم شما کمک می‌کند. این محصول نتیجه درمان شما را بهتر می‌کند.

فیلرها

فیلرها برای رفع گودی زیر چشم

تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک به ناحیه گود زیر چشم نتیجه طبیعی و بدون تورم را ایجاد می‌کند. محل تزریق فیلر نیز مهم است. اگر فیلر بیش از حد سطحی تزریق شود، ممکن است باعث تورم مایل به قرمز به نام اثر Tyndall شود. بنابراین باید فیلر را در زیر لایه عضله در این ناحیه تزریق کنید. در برخی موارد، پزشکان پیشنهاد می‌کنند که در گونه‌ها از یک فیلر با پشتیبانی بیشتر مانند Restylane Lyft یا Juvéderm Voluma، و در ناحیه خط اشک از یک فیلر نرمتر مانند Restylane یا Juvdderm Volbella استفاده کنید. خط اشک منطقه‌ای بسیار پر زحمت برای تزریق است، بنابراین حتماً به یک پزشک معتبر و باتجربه مراجعه کنید.

جراحی پلک 

جراحی پلک برای درمان گودی زیر چشم

لیفت چشم که بلفاروپلاستی نیز نامیده می‌شود، می‌تواند پوست شل زیر چشم را که باعث بدتر شدن ظاهر گودی زیر چشم می‌شود از بین ببرد. بعد از آن می‌توان چربی‌ را به این ناحیه تزریق کرد تا پوست گود رفته از بین برود و شاداب‌تر به نظر برسد. بلفاروپلاستی تحتانی یک روش محافظه کارانه برای برداشت و انتقال چربی به پلک پایینی را ارائه می‌دهد. گاهی اوقات، بلفاروپلاستی تحتانی به همراه فیلرهای اسید هیالورونیک برای نتایج بهینه انجام می‌شود.

درمان خانگی گودی زیر چشم 


اگرچه روش‌های درمانی پزشکی منحصر به فردی برای درمان گودی زیر چشم وجود دارد، اما روش‌هایی نیز وجود دارد که می‌توانید در خانه و با کمترین تلاش گودی زیر چشم خود را درمان کنید.

خواب 

بله! این یک درمان خانگی واقعی، اساسی و مؤثر برای گودی زیر چشم است. همانطور که قبلاً ذکر شد، گودی زیر چشم نتیجه‌ای است که نشان دهنده نیاز به استراحت و خواب خوب است. خواب کافی و باکیفیت در واقع یک داروی پیشگیرانه عالی برای دوری از هزاران بیماری مرتبط به شیوه زندگی است. برای بهبود تدریجی گودی زیر چشم خود خواب کافی داشته باشید. زمان خوابیدن و بیدار شدنتان را برنامه ریزی کنید. اطمینان حاصل کنید که شب‌ها حداقل 7 ساعت می‌خوابید. علاوه بر این، اگر در طول روز تا 30 دقیقه چرت بزنید، ضرری ندارد!

روغن بادام 

زمانی که زیر چشم شما گود می‌افد، پوست آن ناحیه بسیار لطیف خواهد بود. پوست زیر چشم در این حالت احتمالاً مواد مغذی خود را از دست داده است. برای خلاص شدن از گودی زیر چشم باید پوست را تغذیه کنید. چندین بار در روز روغن بادام را زیر چشم خود بمالید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، یک ویتامین تغذیه کننده پوست، است.

از طرف دیگر، می‌توانید از کپسول‌های ویتامین E استفاده کنید. کپسول ویتامین E را بخرید و آن‌را بشکنید، روغن را روی گودی زیر چشم خود بمالید.

آب سیب‌زمینی خام 

وقتی در مورد درمان چشم فکر می‌کنیم، بسیاری از ما خیار را ترجیح می‌دهیم. اما سیب‌زمینی خام نیز به همان اندازه پتانسیل دارد که گودی زیر چشم را بهبود بخشد. سیب‌زمینی ها را خرد کرده و حدود 20 دقیقه آن را در محل آسیب‌دیده قرار دهید. همچنین می‌توانید آب سیب‌زمینی خام را مستقیماً روی گودی زیر چشم خود بمالید. با این کار پوست نرم می‌شود و در لکه‌های زیر چشم خود بهبود چشمگیری خواهید یافت.

چای کیسه‌ای 

چای کیسه‌ای غنی از آنتی‌اکسیدان و فلاونوئید است و استفاده از آن با افزایش گردش خون باعث بهبود گودی زیر چشم می‌شود. پوست گود رفته و تیره زیر چشم با بهبود گردش خون دوباره پر می‌شود. همچنین عضلات چشم را شل کرده و اعصاب را آرام می‌کند. می‌توانید کیسه‌های چای گرم و همچنین خنک را، به دلخواه خود، روی ناحیه موردنظر قرار دهید. اگر بتوانید از چای سبز کیسه‌ای استفاده کنید بسیار عالی خواهد بود.

ضد آفتاب مرطوب کننده

هرگز بدون کرم ضد آفتاب مرطوب زیر آفتاب قرار نگیرید. برای جلوگیری از آسیب بیشتر در گودی زیر چشم، روی ضد آفتاب‌های مرطوب کننده با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید.

پاشیدن آب سرد 

در اینجا ترفند دیگری برای بهبود گردش خون در چهره شما برای بهبود گودی زیر چشم ارائه شده است. کافی است مقداری آب سرد روی صورت خود بمالید. حتی آب جاری هم این کار را انجام می‌دهد.

خیار

هیچ درمانی برای بهبود گودی زیر چشم هرگز بدون استفاده از خیار کامل نمی‌شود. با قرار دادن خیار خرد شده بر روی چشم‌ها استراحت کنید و با چشمان شاداب، جوان و پر انرژی از خواب بیدار شوید.

نکات دیگر

نکات سریع در مورد گودی زیر چشم:

  • هر وقت بیرون می‌روید، عینک آفتابی بزنید
  • آب و مایعات کافی بنوشید تا هیدراته شوید
  • از مصرف نوشیدنی‌های گازدار خودداری کنید زیرا این نوشیدنی‌ها باعث آسیب بیشتر در پوست می‌شوند
  • سبزیجات برگ سبز تیره بخورید
  • مکعب‌های کوچک یخ را درون پایچه‌ای بپیچید آن را روی چشم بگذارید و ماساژ دهید

این روش‌های درمانی خانگی ساده را امتحان کنید تا قبل از نیاز به معالجه پزشکی از شر گودی زیر چشم خود خلاص شوید. مطمئناً این روش‌های درمانی به شما در بهبود این مشکل کمک می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.