تزریق ژل در صورت:کاربردها،مزایا،عوارض و هزینه

فیلر یا ژل ماده ژلاتینی مانندی است که با هدف جبران تحلیل چربی، صاف کردن چین و چروک‌ها یا زیباسازی صورت زیر پوست تزریق می‌شود. هر ساله بیش از یک میلیون زن و مرد به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با تزریق ژل دوباره صورتی جوان و زیبا داشته باشند. جوانسازی صورت به روش تزریق ژل درمانی مقرون به صرفه است که هزینه بالا و دوران بهبود طولانی عمل‌های جراحی را ندارد.

کافی است برای تزریق ژل به متخصصی مجرب و شایسته‌ای مراجعه کنید تا پس از یک درمان ساده با صورتی جوان‌تر و اعتماد به نفسی بالاتر کلینیک را ترک کنید. به منظور مشاوره با متخصص در خصوص تزریق ژل (فیلر) و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188672802 تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای تزریق ژل در صورت


 • از بین بردن خطوط پیری ظریف روی صورت
 • رفع چین و چروک یا ناهمواری‌های روی صورت
 • چاق کردن صورت
 • پر کردن فرورفتگی‌های صورت یا گودی‌های مربوط به اسکار و جای زخم
 • خوش فرم کردن صورت و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای ظریف صورت
 • بزرگ و برجسته کردن لب‌های باریک

بسیاری از ما پس از گذشتن از مرز سی سالگی خطوط ظریفی را روی چهره‌مان می‌بینیم که غالباً پی‌آمد افتادگی یا فعالیت عضلات است. هنگامی که کلاژن کاهش می‌یابد و تجزیه می‌شود، خطوط ظریف و فرورفته‌ای روی صورت پدیدار می‌گردد.

چروک‌های دور چشم غالباً نتیجه فعالیت عضلات است و با تزریق بوتاکس از بین می‌رود. اما اگر این خطوط به دلیل افتادگی پوست بسیار عمیق باشد، مانند خطوطی که از بینی تا گوشه‌های دهان کشیده می‌شود و به خط خنده موسوم است، بهتر است ژل یا فیلر تزریق شود تا خطوط کمتر شود یا حتی کاملاً از بین برود.

شایان ذکر است که هرچند تزریق ژل روشی مناسب برای جوانسازی موقت چهره است، اما نتایج آن به چشمگیری درمان‌های جراحی نیست.

ساز و کار تاثیرگذاری ژل


به موازات بالا رفتن سن چربی و کلاژن پوست یعنی موادی کاهش می‌یابد که از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. بنابراین هر چه پیرتر می‌شویم، پوست نازک‌تر می‌شود و چین و چروک بیشتری روی پوست خودنمایی می‌کند. ژل پوست را به وضعیت روزهای جوانی برمی‌گرداند. ژل در نقاطی از پوست تزریق می‌شود که فرورفته است و باید محکم‌تر و کشیده‌تر شود.

غلظت ژل‌ها با هم متفاوت است، هر چه ژل غلیظ‌تر باشد، در عمق بیشتری از لایه درم (لایه میانی پوست) تزریق می‌شود تا چین و چروک‌ها و فرورفتگی‌ها را پر کند.

انتخاب ژل مناسب


با توجه به تنوع بالای ژل‌ها و فیلرهای موجود بعید است که بتوانید بهترین ژل را بدون راهنمایی متخصص زیبایی مجرب انتخاب کنید. هر فراورده دارای فرمولاسیون منحصر به فردی است که به آن بافت، چگالی و عمق تزریق معینی می‌دهد. بنابراین هر ژلی مناسب ناحیه‌ای خاصی است و کاربرد تعریف شده دارد.

مراحل درمان


تزریق ژل به صورت درمانی غیرجراحی است و معمولاً در مطب انجام می‌شود. قبل از شروع درمان جلسه مشاوره به منظور تعیین نیازهای بیمار و اطلاع از اهداف و دغدغه‌های ایشان برگزار می‌شود.

مشاوره قبل از درمان

جراح زیبایی در جلسه مشاوره ناحیه مورد نظر و شرح حال بیمار را بررسی می‌کند. هرچند عوارض تزریق ژل حداقل است، اما بیمار موظف است شرح حال خود، شامل ابتلا به عارضه‌های پوستی یا عصبی، سابقه آلرژی‌ها یا مصرف داروهای مختل کننده ایمنی یا نتایج درمان، را به طور کامل به پزشک اطلاع دهد. برای مثال بیمار باید جراح زیبایی را از مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب، مانند آسپرین، ایبوپروفن یا ناپروکسین، یا داروهای رقیق کننده خون آگاه کند، چون این داروها احتمال کبودی را افزایش می‌دهد.

تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

ناحیه درمان قبل از تزریق تمیز و ضدعفونی و به طور موضعی بی‌حس می‌شود. بسیاری از ژل‌ها حاوی لیدوکائین، نوعی داروی بی‌حسی ملایم، است تا ناراحتی بیمار در طول درمان و پس از آن به حداقل برسد. متخصص مقدار معینی از ژل را در نقطه مناسب زیر پوست تزریق می‌کند.

نتیجه تزریق ژل، با توجه به نوع ژل و ناحیه تحت درمان، ممکن است بلافاصله مشاهده شود. برخی بیماران با ورم و کبودی خفیفی روبرو می‌شوند که موقتی است و ظرف چند روز برطرف می‌شود. بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول را بلافاصله پس از درمان دنبال کند، البته متخصصین زیبایی توصیه می‌کنند که به مدت یک روز از ورزش یا دیگر فعالیت‌های بدنی سنگین پرهیز شود.

دوران بهبود


زمان درمان به محل درمان و نوع ژل بستگی دارد و از سی دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد؛ به همین نحو دوران بهبود نیز از چند ساعت تا چند روز متغیر است. بااین حال اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از تزریق ژل در محل کار حاضر شوند.

عوارض


عوارض معمول تزریق ژل در صورت عبارت است از:

 • کبودی خفیف اطراف محل تزریق: این اثر معمولاً پس از دو تا سه روز برطرف می‌شود و در این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند.
 • ورم کردن ناحیه‌های تزریق شده: ورم معمولاً خفیف است و پس از گذشت 48 تا 72 ساعت دیگر جلب توجه نمی‌کند.
 • بی‌حسی ناحیه‌های تزریق شده یا بخش‌هایی از صورت: اکثر ژل‌ها حاوی مقداری داروی بی‌حسی است، به همین دلیل بیمار پس از تزریق با بی‌حسی بخشی از صورت مواجه می‌شود. اثر دارو پس از دو تا سه ساعت از بین می‌رود و حس به صورت برمی‌گردد.
 • قرمزی پوست: قرمز شدن پوست معمولاً پی‌آمد تزریق، ماساژ شدید و واکنش خفیف پوست است. قرمزی پوست پس از دو تا سه روز برطرف می‌شود.
 • جابجا شدن ژل: ژل تزریق شده به مرور زمان از نقطه اولیه حرکت می‌کند.
 • ژل در موارد نادر برجستگی‌هایی را زیر پوست ایجاد می‌کند: این عارضه باید با مصرف دارو یا انجام جراحی درمان شود.
 • ژل در موارد نادر باعث گرفتگی رگ می‌شود: این عارضه مرگ بافت، نابینایی دائم یا آمبولی ریه را در پی دارد.

ماندگاری نتایج


ماندگاری نتایج تزریق ژل به نوع فراورده، ناحیه درمان و خود بیمار بستگی دارد. در کل هر چه ژل غلیظ‌تر باشد و عمیق‌تر تزریق شود، ماندگاری اثر آن بیشتر خواهد بود؛ البته این قاعده همواره صادق نیست. برای حفظ نتیجه کافی است که درمان را تکرار کنید، البته جراح مقدار ژل و روش تزریق آن را در صورت لزوم تغییر می‌دهد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

ماندگاری اثر ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید (HA) از بقیه ژل‌ها کوتاه‌تر است و به همین دلیل این ژل غالباً به بیمارانی توصیه می‌شود که برای اولین بار این درمان زیبایی را انجام می‌دهند. اثر این نوع ژل‌ها پس از 6 تا 18 ماه از بین می‌رود. اثر تزریق در لب کوتاه مدت‌تر از تزریق در خط خنده است. بعضی فیلرهای HA، مانند ولوما،ماندگاری طولانی‌تری دارند، اما کاربرد آنها محدود به ناحیه‌های خاصی مانند گونه‌ها است.

ماندگاری ژل‌های سنتزی بیشتر است، چون این ژل‌ها توسط بدن جذب نمی‌شود. بنابراین ژل‌های سنتزی انتخابی مناسب برای بیمارانی است که از انجام درمان و نتیجه آن مطمئن‌اند. درهر حال باید بدانید که نتیجه تزریق این نوع ژل تا چندین سال روی صورت‌تان باقی خواهد ماند، پس حتماً به متخصص مجرب و ماهری مراجعه کنید که سبک کار ایشان را می‌پسندید و دیدگاه‌شان درباره زیبایی صورت با شما یکی است.‌

هزینه


 • هزینه تزریق ژل به نوع ژل و شدت نیاز صورت به جوانسازی بستگی دارد.
 • هزینه تزریق ژل معمولاً برحسب تعداد سرنگ‌هایی محاسبه می‌شود که برای دستیابی به نتیجه مطلوب تزریق شده است.
 • هرچه چین و چروک عمیق‌تر باشد، به ژل و پول بیشتری برای پر کردن آن نیاز است.
 • به علاوه ژل‌هایی که برای خوش فرم و چاق کردن صورت به کار برده می‌شود، معمولاً گران‌تر از ژل‌هایی است که فقط برای رفع خطوط تزریق می‌شود.
 • گاهی اوقات، به ویژه اگر خطوط در بخش فوقانی صورت باشد، لازم است که ترکیبی از چند ژل یا ترکیبی از ژل و عامل‌های دیگری مانند بوتاکس تزریق شود.
 • به علاوه برندهای مختلف ژل، مانند رستیلان، پرلن، رادیس و ژوویدرم با قیمت‌های مختلفی به کلینیک‌ها و متخصصین فروخته می‌شود.

هزینه تمام جراحی‌ها در این کلینیک و تحت نظارت دکتر یادگاری با حداقل قیمت و بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است