جراحی پلک چگونه انجام می‌شود؟

فهرست مطالب

بلفاروپلاستی عملی جراحی است که به منظور رفع افتادگی یا شل شدن پلک انجام می‌شود و جراح چربی، عضله یا پوست اضافی را برمی‌دارد. به موازات بالا رفتن سن چربی اضافی، بالا و زیر پلک جمع می‌شود و باعث افتادگی ابرو، پف زیر چشم و افتادگی پلک بالا می‌شود. افتادگی شدید پوست دید پیرامونی، به ویژه میدان دید خارجی و فوقانی، را مختل می‌کند. در عمل جراحی پلک این مشکلات برطرف می‌شود و چشم‌ها جوان‌تر، هوشیارتر و شاداب‌تر می‌شود. جراحی پف پلک متداول‌ترین نوع جراحی پلک است.

جراحی پلک چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی بالا روی پلک بالا انجام می‌شود تا به هماهنگی و استحکام پوست بین ابروها و بالای مژه‌ها کمک کند. این جراحی کمک خواهد کرد تا پوست اضافه‌ای که می‌تواند سبب سنگین و چروکیده به نظر رسیدن پلکها‌ شود را به حداقل برسد.

جراح یک شکاف کوچک در پلک بالایی جایی که پوست به شکل طبیعی چین خورده است ایجاد می‌کند جای زخم را به حداقل برساند. سپس او قبل از بستن شکاف با استفاده از بخیه‌های کوچک، بافت اضافه‌ای که سبب سنگین شدن پلکها شده است (این بافت ممکن است چربی، ماهیچه یا پوست اضافه باشد) را برمی‌دارد. این بخیه‌ها برای جذب شدن یا افتادن پس از سپری شدن دو هفته بعد از جراحی، طراحی شده‌اند. جراحی پلک بالایی معمولا یک ساعت طول می‌کشد.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پایین چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی پایین روی پلک پایینی انجام می‌شود تا به رفع افتادگی پوست و برجستگی‌های بین مژه‌های پایین و بالای گونه‌ها کمک کند. این عمل همچنین به رفع تیرگی و چروکیدگی پوست و پف کردگی زیر چشمها کمک می‌کند. در جراحی پلک پایین، جراح شما شکاف کوچکی را یا دقیقا در خود پلک یا درست زیر خط مژه پایین ایجاد می‌کند.سپس آنها شل شدگی، چروکیدگی پوست و بافتهای چربی را که سبب افتادگی در پلکهای پایینی شده‌اند را برمی‌دارند.

پس از عمل ممکن است بخیه‌های قابل جذب یا چسبهای مخصوص بخیه که برای بستن شکاف ایجاد شده استفاده شده‌اند، داشته باشید. اگر چسب مخصوص بخیه داشته باشید، حدود یک هفته بعد آنها توسط تیم جراحی برداشته خواهند شد.جراحی پلک پایینی معمولا بیشتر از جراحی پلک بالایی طول می‌کشد و این زمان ممکن است تا دو ساعت نیز برسد.

نکات بهبودی جراحی پلک

علاوه بر توضیح آنچه در حین بهبودی انتظار می‌رود، دکتر نکات مربوط به بهبود جراحی پلک را برای کمک به انجام این روند در سریع ترین و راحت ترین حالت ممکن به شما ارائه می دهد:

  • با خرید کمپرس سرد و قطره چشمی و خرید داروهای لازم، زودتر از موعد آماده شوید
  • از قبل از مایحتاج اولیه (مواد غذایی، لباسشویی ، مشاغل و غیره) خود و خانه را تهیه کنید تا بتوانید روی استراحت و آرامش تمرکز کنید.
  • سیگار نکشید زیرا می‌تواند در بهبود زخم تداخل ایجاد کند و خطر ابتلا به عوارض را افزایش دهد.
  • یک رژیم غذایی مغذی داشته باشید و بدن را مرطوب نگه دارید.
  • از سرگرمی هایی استفاده کنید که نیازی به استفاده از چشم شما نیست.
  • تاپ های گشاد یا جلوی دکمه ای بپوشید که لازم نیست روی سرتان فشرده شوند.
  • از یکی از آشنایان خود خواهش کنید حداقل در 24 ساعت اول پس از جراحی به شما کمک کند.
  • با کوشش دستورالعمل‌های مراقبت از منزل خود را دنبال کنید.
  • در صورت مشاهده هرگونه تغییر در سلامتی، با مطب پزشک تماس بگیرید.
  • حتماً در کلیه قرارهای بعدی برنامه ریزی شده شرکت کنید.
سخن آخر

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی