لیفت صورت با نخ + مزایا عوارض هزینه

فهرست مطالب

لیفت صورت با نخ یک جایگزین بی‌خطر و راحت برای جراحی لیفت صورت به روش معمول است. این روش برای کارکرد کمتر تهاجمی طراحی شده است. می‌تواند افتادگی نواحی دور گونه و ابرو را سریع‌تر و با خطر کمتری نسبت به روش معمول کاهش دهد. نخ‌های مخصوصی در حین این روش لیفت صورت استفاده می‌شوند تا بطور نامحسوس پوست و بافت صورت را بعد از جراحی در محل خود نگه دارند. روش لیفت با نخ عموما نتایج قابل توجهی را تقریبا بلافاصله و با ریسک و ناراحتی کمتری نسبت به روش‌های تهاجمی‌تر ارائه می‌دهند.

 

مقایسه جراحی لیفتینگ و لیفت صورت با نخ

وقتی پا به سن می‌گذاریم معمولا حجم چربی پوست صورت کمتر می‌شود. کاهش چربی زیر پوست منجر به افت بافت نرم صورت و در نتیجه پیدایش چین‌ و چروک می‌گردد. جراحی لیفتینگ تاثیر مثبتی در درمان چین ‌و چروک و جوان‌سازی پوست دارد اما با وجود این امروزه لیفت صورت با نخ به‌ دلایلی از قبیل، جراحت‌ های بسیار کوچک، پنهان بودن نخ‌ها، خطرات و عوارض کم، تاثیرات قابل ‌توجه و بهبود فوری مورد توجه همگان قرار دارد.

اگر علاقه‌مند هستید که به‌جای جراحی صورت به یک روش جایگزین و مقرون‌ به‌صرفه مانند لیفت صورت با نخ روی آورید بهتر است قبل از هر اقدامی با یک متخصص مجرب مشاوره کنید تا اطلاعات کافی در زمینه هزینه و تکنیک‌های مختلف این روش را کسب کنید.

برای مشاوره تخصصی در این زمینه در کلینیک چشم پزشکی دکتر یادگاری و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02188672802 تماس حاصل فرمایید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

در لیفت صورت با نخ به‌ منظور کشیدن پوست و برطرف کردن خطوط و چین‌ و چروک نواحی از صورت مانند پیشانی و گونه‌ها نخ‌هایی از جنس پرولن ( نخ تک رشته‌ای از جنس پروپیلین) استفاده می‌شود. طول و جنس نخ‌ها معمولا بسته به جاهایی که قرار است لیفتینگ شوند متغیر است.

جراح نخ‌ها را با کمک سوزن‌های بسیار کوچک و توخالی به زیر پوست و قسمت‌های مشخص وارد می‌کند. نخ‌ها خیلی زود به پوست شل و افتاده و بافت نرم می‌چسبند. بعد از استقرار نخ‌ها و کوتاه کردن انتهای آن‌ها سوزن بدون جا گذاشتن زخم و جراحت عمیق از زیر پوست خارج می‌شود. در این روش نخ‌ها دیده و یا لمس نمی‌شوند.

خطرات و عوارض لیفت صورت با نخ

همانطور که قبلا اشاره شد لیفت با نخ هنوز یک روش نسبتا جدید درمانی محسوب می‌شود و تمام تکنیک‌های آن همچنان در حال توسعه هستند. نتایج حاصل از آن در بین بیماران متغیر است اما روز به روز در حال بهتر شدن است.

  • یکی از خطرات مهم این است که ممکن است بیمار هیچ بهبودی را مشاهده نکرده و در نتیجه به لیفت ابرو  یا صورت روی آورد.
  • افرادی که پوست نازکی دارند ممکن است مدت زمان کوتاه بعد از جراحی بخیه‌ها در زیر پوست آن‌ها نمایان شوند. از طرفی برخی جراحان معتقدند که این مشکل نتیجه تکنیک‌های ضعیف یا انتخاب بیمار است.
  • بیمار ممکن است در نواحی جراحی و تزریق شده برای مدتی بی‌حسی را احساس کند که معمولا در عرض چند هفته بعد از جراحی این مشکل برطرف خواهد شد.
  • یکی از عوارض نادر جراحی لیفت با نخ عفونت است در چنین مواقعی جراح برای درمان عفونت به بیمار آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد. به‌ندرت پیش می‌آید که عفونت شدید شده و جراح مجبور به تخلیه نخ‌ها شود. نکته بعدی جای زخم و یا محل التیام زخم است که ممکن است با گوشت اضافی همراه شود.
  • برخی جراحان به جابه‌جایی و حرکت نخ‌‌ها اشاره کرده‌اند البته این مورد به‌ندرت پیش می‌آید ولی باعث بهم‌خوردن تعادل و توازن صورت می‌گردد. در چنین حالتی و یا زمانی‌که نخ‌‌ها پاره مشوند با یک تزریق ساده و مجدد مشکل برطرف می‌شود.

متقاضیان درمان لیفت صورت با نخ

افرادی که به‌ تازگی شاهد خطوط و چین‌وچروک پیشانی و گونه خود هستند و دوست دارند بودن جراحی، بدون زخم عمیق  وعوارض ناشی از بیهوشی پوست خود را صاف و زیبا کنند بهترین کاندیدهای روش لیفتینگ صورت با نخ هستند.

تفاوت لیفت صورت با نخ با جراحی لیفت

روش‌های معمول جراحی و کشیدن پوست گردن  نیاز به زمان زیادی برای بهبودی داشته و در طول بهبودی می‌تواند با درد توام باشد. از آنجایی که پوست در طول روش لیفت با نخ برش داده نمی‌شود، درد و ناراحتی در این روش کم است و زمان بهبودی بیش‌تر از یک هفته نیست. روش‌های جراحی معمولا تحت بیهوشی کامل یا نیمه بیهوش انجام می‌شود؛ با این حال لیفت با نخ بیمار به‌ صورت کامل و یا نیمه بیهوش می‌شود ولی در لیفت با نخ به ‌صورت موضعی بی‌حس می‌گردد و در نتیجه سریعتر بهبود می‌یابد. افرادی که لیفت با نخ می‌کنند می‌توانند بعد از گذشت زمان دوباره این کار را انجام داده و یا حتی به سراغ جراحی بروند.

فرایند درمان لیفت صورت با نخ

قبل از این روش، شما شروع به مصرف آنتی بیوتیک خواهید کرد، که چند روز بعد از روش نیز مصرف خواهید کرد. در زیر با مراحل انجام لیفت صورت با نخ آشنا خواهید شد:

  • جراح مناطق مورد نظر را نشانه‌گذاری کرده و با کمک اپی‌نفرین و داروی بی‌حسی موضعی”لیدوکائین” قسمت‌های مشخص شده را بی‌حس می‌کند تا کبودی، تورم و درد در بیمار به حداقل برسد.
  • مرحله بعد یک برش بسیار کوچک ایجاد کرده تا سوزن توخالی وارد پوست شود. سپس نخ‌های پرولین توسط سوزن وارد مناطق مورد ‌نظر شده و استقرار می‌یابند. در پایان هر کدام از نخ‌ها محکم گره خورده ، کوتاه شده و انتهای آن‌ها در پوست باقی می‌مانند و به مرور زمان در پوست تحلیل می‌شوند.
  • هر یک از برش‌های کوچک با یک بخیه بسته شده و بعد از چند روز کشیده می‌شوند.
  • نخ‌ها با گذشت زمان دوباره جذب می‌شوند (البته بسته به نوع نخ دارد). در این زمان حق انتخاب با شماست می‌توانید دوباره از نخ‌های جدید و لیفت صورت با نخ استفاده کنید یا اجازه دهید که صورت شما به شرایط قبل از درمان برگردد.
  • تعداد و کاشت نخ‌ها به مناطق  درمانی بستگی دارد. مدت زمان لیفتینگ با نخ بسته به موقعیت و تعداد نخ‌ها معمولا حدود 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد.

نتایج لیفت صورت با نخ

شایان ذکر است که لیفت با نخ تاثیر فوری وقابل‌ ملاحظه‌ای دارد. در طی جلسات مشاوره خود با پزشک جراح می‌توانید درباره میزان نسبی کشیدگی پوست و تاثیر لیفت بر صورت خود صحبت کنید. تحقیقات حاکی از آن است که بیشتر افرادی که لیفت با نخ را تجربه کرده‌اند از تاثیرات آن راضی وخرسند بودند ولی نکته‌ای که  باید در نظر داشت این است که هرچه سن بالاتر می‌رود تاثیراتش به‌ وضوح روی پوست نمایان می‌شود و پوست به ‌دلیل از دست دادن بافت‌های چربی شادابی خود را از دست داده و به‌ مرور زمان دوباره شل و افتاده می‌شود.

با ادامه روند پیری برای سفت‌تر شدن پوست تعداد نخ بیشتری باید وارد پوست شود. مورد دیگری که باید خاطرنشان کرد این است که اگر در مرحله بعد خواستید جراحی لیفتینگ صورت را انتخاب کنید وجود نخ‌های پرولین در صورت هیچ مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

بهبودی بعد از لیفت صورت با نخ

بهتر است دستورالعمل‌های بعد از جراحی را کاملا رعایت کنید تا خطر عوارض در دوران بهبود کمتر شود. هنگام مرخص شدن بهتر است  شما رانندگی نکنید بلکه یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما را تا منزل همراهی کند و به مدت 24 ساعت شما را در انجام فعالیت‌های روزانه کمک کند. در این دوران توصیه شده که به مدت چند روز غذاهای نرم و سبک مصرف کنید.

از آن‌جایی که در این جراحی مانند جراحی‌های دیگر از سوزن استفاده می‌شود بنابراین وجود کبودی ورتورم در صورت طبیعی بوده و معمولا به‌مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. مصرف داروهای خوراکی مانند استامینوفن تاثیر خوبی در تسکین درد دارد. بنا به توصیه جراح بیمار باید روز اول سر خود را کمی بالا نگهدارد تا تورم کمتر شود. روز بعد از جراحی بهتر است از انجام فعالیت‌های سخت و طاقت‌فرسا خودداری کنید ولی بعد از گذشت چند روز می‌توانید به فعالیت‌های نرمال خود ادامه دهید.

هزینه لیفت صورت با نخ

هزینه درمانی لیفت با نخ به تعداد و محل جراحی بستگی دارد. علاوه‌ براین برای کسب نتایج بهتر ممکن است خدمات دیگری از قبیل تزریق ژل، تزریق بوتاکس و یا روش‌های دیگری نیز پیشنهاد شود که در کل موجب متغیر شدن هزینه درمانی در بیماران می‌شود. بنابراین بیمار می‌تواند فقط لیفت با نخ و یا پک درمانی ترکیبی را انتخاب کند. نکته پایانی این‌که هزینه لیفت با نخ در مقایسه با روش‌های معمول دیگر کاملا معقول و منصفانه است.

هزینه تمام جراحی‌ها در این کلینیک و تحت نظارت دکتر یادگاری با حداقل قیمت و بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

سخن آخر

لیفت صورت با نخ یک روش مقرون‌ به‌صرفه و غیر تهاجمی با نخ‌هایی از جنس پرولن جهت رفع افتادگی نواحی دور گونه، پیشانی، ابرو و چشم می باشد.

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی