لیفت چشم با نخ + مزایا و معایب

فهرست مطالب

لیفت چشم با نخ یک روش نسبتاً ساده، بسیار ایمن و ارزان قیمت است که موجب کاهش چین و چروک، بالا رفتن پوست و جوان سازی می شود. همان طور که می دانید با بالا رفتن سن تعداد زیادی از ما دچار افتادگی پلک، گودی دور چشم و پف زیر چشم خواهیم شد. پف زیر چشم و تیرگی دور چشم باعث می‌شود که صورت خسته و پیر به نظر برسد. پف زیر چشم و تیرگی اطراف آن بر اعتماد به نفس زنان تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد دقیقا همانند تاس شدن سر آقایان که مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می‌‌آورد.

یکی از تصورات اشتباه که در این رابطه وجود دارد این است که می‌‌توان به کمک کرم‌های گران قیمت به درمان این مشکلات پرداخت. در سال‌های اخیر لیفت گوشه چشم با نخ طرفداران زیادی پیدا کرده است و به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

لیفت چشم با نخ چیست؟

افتادگی پلک و به وجود آمدن پف زیر چشم می‌تواند به علت فاکتورهای متعددی از قبیل سبک زندگی یا برخی عادات از قبیل فشار دادن محکم چشم یا استفاده بیش از حد از کامپیوتر به وجود بیاید. عوامل ژنتیکی یا عوارض جانبی برخی از داروها نیز در بروز چنین مشکلی نقش دارند. اگرچه روش‌های جراحی متعددی برای از بین بردن پف زیر چشم و درمان افتادگی پلک وجود دارد اکثر افراد به علت هزینه بالای درمان و طولانی بودن دوران بهبود تمایل به انجام جراحی ندارند. بدتر از همه آن که انجام عمل جراحی با استفاده از چاقوی جراحی و سایر وسایل همراه است که باعث ترس برخی از بیماران می‌‌شود.
لیفت پلک و شقیقه به کمک نخ یک روش نسبتاً ساده و بسیار ایمن است که برای انجام آن شامل یک جلسه مشاوره حضوری با پزشک نیاز دارید تا پزشک بتواند شرایط شما را ارزیابی کند و به سوالات احتمالی تان پاسخ بدهد.

مراحل لیفت گوشه چشم با نخ 

روش‌های زیبایی از قبیل لیفت گوشه چشم با نخ روش ساده و بسیار ایمن است و نسبت به استفاده از کرم موضعی و انجام عمل جراحی برتری بسیار زیادی دارد. یکی از مسائلی که باعث افزایش محبوبیت لیفت با نخ شده است این است که این روش فقط طی مدت ۳۰ دقیقه نتایج خوبی را به وجود می‌آورد. در زیر با مراحل ین روش آشنا خواهید شد:

  • لیفت صورت و جوان سازی از مزایای بی نظیر این روش می‌باشند.
  • پس از قرار گرفتن نخ در ناحیه مورد نظر، پزشک به شکل دهی و بالا آوردن بافت اطراف چشم می‌پردازد تا به لیفت و زاویه سازی ناحیه چشم کمک کند.
  • نخی که زیر چشم قرار می‌گیرد باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در ۶ تا ۸ ماه آینده خواهد شد. به این ترتیب شما شاهد جوان سازی و کاهش چین و چروک این ناحیه خواهید بود.

کاندیدا مناسب لیفت با نخ

چه کسانی می‌توانند لیفت چشم با نخ انجام دهند؟

اگرچه مزایای حاصل از لیفت با نخ غیر قابل انکار است نکته مهمی که باید همه بیماران به آن توجه داشته باشند این است که انتظارات آنها از درمان واقع گرایانه باشد. اگرچه لیفت با نخ بدون شک تغییرات قابل توجهی را به وجود می‌آورد فقط تا چند میلی‌متر به لیفت صورت کمک می‌کند و به این ترتیب نتایج حاصل از درمان در مقایسه با جراحی لیفت صورت طبیعی تر هستند. لیفت با نخ برای آن دسته از بیمارانی که دچار خطوط متوسط تا خفیف می‌باشند توصیه می‌شود.

بهترین متقاضیان برای لیفت با نخ افرادی هستند که در اواخر دهه ۳۰ یا اوایل ۵۰ سالگی قرار دارند که البته بیماران بالای ۵۵ سال نیز می‌‌توانند از مزایای حاصل از جراحی لیفت صورت بهره مند شوند. لیفت صورت با نخ می‌‌تواند جایگزین جراحی لیفت در بیمارانی باشد که چین و چروک عمیق روی صورت آنها وجود ندارد در غیر این صورت آنها باید متقاضی انجام عمل جراحی باشند. از آنجایی که لیفت با نخ در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود تعداد زیادی از افرادی که دچار بیماری‌های مرتبط با سن هستند از قبیل فشار خون بالا و دیابت یا بیماری‌های قلبی می‌توانند از این روش درمانی بهره‌ مند شوند. اگر شما دچار بیماری خاصی هستید باید به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک به این نتیجه برسد که آیا می‌‌توانید متقاضی مناسبی برای درمان باشد یا خیر.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ یک از روش‌هایی که برای لیفت صورت وجود دارند نمی‌توانند نتایج دائمی ‌را به وجود بیاورند و جراحی لیفت صورت معمولاً در مقایسه با لیفت با نخ نتایج ماندگار تری را ایجاد می‌کند. نتایج حاصل از جراحی لیفت صورت می‌‌توانند تا یک دهه باقی بمانند حال آن که نتایج حاصل از درمان با نخ به طور کلی حدود یک تا سه سال باقی خواهد ماند. با این حال با توجه به اینکه لیفت صورت با نخ با خطرات کمتری همراه می‌باشد تعداد زیادی از افراد متقاضی درمان با این روش خواهند شد و پزشک از نخ بخیه استفاده می‌‌کند و آنها را در نواحی مورد نظر قرار می‌دهد تا بدن به جذب آنها بپردازد.

دوران بهبود پس از لیفت چشم با نخ چقدر طول می‌کشد؟

یکی از بزرگترین مزایای درمان با نخ در مقایسه با جراحی لیفت صورت این است که دوران بهبود پس از آن بسیار کوتاه می‌باشد. بیمارانی که تحت جراحی لیفت صورت قرار می‌‌گیرند باید بیهوش شوند و تا چند روز به استراحت در منزل نیاز دارند اما لیفت صورت بانخ با چنین مشکلاتی همراه نمی‌باشد. بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند تا حداقل به مدت سه روز پس از عمل به کمک اعضای خانواده خود نیاز دارند به این ترتیب اگر بیمار فرزند کوچک دارد به پرستار نیاز پیدا می‌کند. بیماران شاغل به یک تا دو هفته مرخصی نیاز دارند تا صورت آنها بهبود پیدا کند.

از سوی دیگر دوران بهبود از لیفت صورت با نخ به سرعت سپری می‌‌شود و از آنجایی که بیمار تحت بیحسی موضعی قرار می‌گیرد با عوارض حاصل از بیهوشی عمومی مواجه نخواهد شد و پس از اتمام کار پزشک می‌تواند خودش به منزل یا محل کارش برگردد. اگرچه برخی از بیماران پس از لیفت صورت با نخ دچار مقداری درد قرمزی و تورم خواهند شد این مشکل معمولاً به سرعت برطرف می‌‌گردد آنها هیچ چگونه ممنوعیتی برای بازگشت به محل کار نخواهند داشت. به ندرت پس از لیفت صورت با نخ مصرف داروی مسکن ضرورت پیدا می‌‌کند. لیفت صورت با نخ برای آن دسته از بیماران ضروری است که فرزند کوچک در منزل دارند یا به واسطه شغلی که دارند بسیار پر مشغله می‌باشند.

اگرچه دوران بهبود پس از یک صورت با نخ به سرعت سپری می‌شود بیمار باید در دوران بهبود به چند نکته مهم توجه نماید. مهمترین مسئله ای که بیمار باید در نظر داشته باشد این است که به هیچ عنوان به دستکاری کردن صورت خود نبرد آزد و حداقل تا یک هفته از تمیز کردن صورت خود یا استفاده از کرم مرطوب کننده در نواحی درمان خودداری کند. بیمار باید کاملاً دقت داشته باشد و در هنگام خواب صورت خود را محکم روی بالش فشار ندهد تا از جابجا شدن نخ بخیه جلوگیری گردد. لیفت صورت با نخ و عوارض بسیار کمی همراه است زیرا یک روش غیر تهاجمی باشد این روش باعث ایجاد بافت اسکار و کبودی شدید، خونریزی و سایر عوارض جانبی که در جراحی لیفت صورت مطرح می‌شود نخواهد شد.

در برخی موارد نادر ممکن است بیمار دچار التهاب، عفونت یا برجسته شدن نخ بخیه زیر سطح پوست خود شود که در چنین شرایطی پزشک به خارج کردن نخ بخیه می‌‌پردازد و صورت بیمار به حالت اول بر خواهد گشت. در نهایت از آنجایی که لیفت صورت با نخ ارزان ‌تر از جراحی لیفت صورت می‌باشد طرفداران زیادی دارد.

مزایای لیفت چشم با نخ کدام است؟

از آنجایی که لیفت صورت با نخ یک روش ارزان قیمت است و دوران بهبود بسیار کوتاهی دارد در برخی موارد می‌‌توان آن را در کنار سایر روش‌های غیر جراحی انجام داد تا نتایج بهتری را به دست آورد. پس از آن که پوست نواحی تحت درمان بهبود پیدا کرد پزشک می‌تواند روش‌های درمانی دیگری از قبیل اولتراپی را پیشنهاد دهد. اولتراپی روشی است که از انرژی پالسی اولتراسوند به منظور گرم کردن بافت‌های همبند زیر سطح پوست استفاده می‌کند تا بدن را وادار به تولید کلاژن نماید.

اولتراپی که معمولاً از آن تحت عنوان لیفت غیر جراحی صورت یاد می‌شود یک روش بسیار ایمن است و می‌‌توان از آن برای لیفت صورت و گردن استفاده نمود. اولتراپی در کنار لیفت با نخ می‌تواند نتایج بسیار عالی را به وجود بیاورد و شما شاهد جوان سازی صورت و گردن خود باشید. اگرچه لیفت با نخ می‌‌تواند به طرز قابل توجهی باعث جوان سازی و سفت شدن پوست شود نمی‌‌تواند مشکلات سطحی پوست از قبیل لکه‌های حاصل از بالارفتن سن، جای جوش، تغییر رنگ پوست، خطوط ریز پوستی و سایر مشکلات را برطرف نماید. شما برای رفع این مشکلات به جوان سازی صورت توسط لیزر یا سایر روش‌های مشابه نیاز خواهید داشت تا لایه فوقانی پوست برداشته شود.

پس از انجام این روش درمانی شما شاهد جوان سازی صورت خود و رفع مشکلات سطح پوست خواهید شد. اکثر بیماران به کمک و چندین روش غیر جراحی که به جوان سازی صورت کمک می‌کند شاهد کسب نتایج عالی خواهند بود و تغییرات قابل توجهی را در صورت خود مشاهده می‌کنند بدون آنکه به انجام عمل جراحی و بستری شدن در بیمارستان نیاز داشته باشند.

سخن آخر

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی