روش‌های جراحی زیبایی چشم

فهرست مطالب

نواحی اطراف چشم بیشتر از سایر نقاط صورت احساساتی از قبیل خستگی، عصبانیت، رضایت و خوشحالی و جوانی و پیری را نشان می‌دهند. متخصص زیبایی چشم می‌‌تواند به طرز قابل توجهی بهبود ظاهر پف زیر چشم خطوط ریز اطراف آن و چین و چروک دور چشم بپردازد و نتایج حاصل از آن می‌‌تواند بر اساس نوع روش درمانی مورد استفاده حدود چند ماه تا چند سال باقی بماند. متخصص زیبایی چشم تخصص زیادی در انجام عمل‌های جراحی زیبایی چشم دارد و می‌تواند به شما ظاهری جوان و شاداب را هدیه دهد. چشم‌ها اولین قسمت صورت هستند که جلب توجه می‌کنند به همین دلیل جوان سازی پلک می‌‌تواند در ظاهر صورت زنان و مردان و حتی دید آنها تاثیرات مهمی بگذارد. متخصص زیبایی چشم سال‌ها در زمینه زیبایی چشم آموزش دیده و به کسب تجربه پرداخته است تا بتواند بیماران خود را به اهداف گذارند برساند و به آنها اطمینان بدهد که یه مدت کوتاهی به درمان ظاهر چشم آنها می‌پردازد. آموزش‌های آنها در زمینه زیبایی چشم به پزشک کمک می‌کند با توجه به نکات پزشکی و جراحی زیبایی از بهترین و مناسب ترین روش برای بهبود ظاهر و عملکرد پلک استفاده کند.

 علت آسیب دیدگی پوست پلک و اطراف چشم چیست؟

 بالا رفتن سن، نور آفتاب و سایر فاکتورهای محیطی از قبیل نیروی جاذبه از مهم ‌ترین دشمنان جوانی و پوست انسان هستند. آناتومی پوست اطراف پلک نیز مزید بر علت است. لایه فوقانی پوست که اپی درم نام دارد نسبتاً نازک است و مستقیماً در تماس با نور خورشید قرار دارد. لایه میانی که در م نام دارد بخش ضخیم پوست است و بافت زیرین آن که هیپودرم نام دارد با سطح قرنیه در تماس است. کلاژن ترکیب اصلی در بافت همبند است و یک سوم از پروتئین بدن را تشکیل می‌دهد. در پوست، کلاژن نوع یک به مقدار کمتر و کلاژن نوع ۳ در لایه میان پوست و لایه زیرین پوست وجود دارد و وظیفه سفتی پوست را بر عهده دارند از سوی دیگر الاستین یک نوع پروتئین دیگر در بافت همبند است که در بدن وجود دارد و از لحاظ پیوستگی شبیه کش است. رشته‌های الاستین روی هم قرار می‌‌گیرند و باعث می‌‌شوند پوست حالت ارتجاعی پیدا کند.

 متخصص زیبایی چشم از چه روش‌هایی استفاده می‌کند؟

جراحی زیبایی چشم

جراح چشم یا بلفاروپلاستی شایع ‌ترین نوع عمل جراحی زیبایی چشم است. در جراحی پلک بالا یک برش در خطوط طبیعی پلک به وجود می‌‌آید و سپس پوست اضافی پلک برداشته می‌شود و دوباره به شکل داده می‌‌شود و بافت چربی و عضلات که به علت بالا رفتن سن قرار گرفتن در مقابل نور خورشید دستخوش تغییر شدند اصلاح خواهند شد. می‌‌توان از این عمل جراحی در پلک پایین نیز استفاده کرد. با بالا رفتن سن بافتی که وظیفه نگهداری از چربی در جای خود را برعهده دارد شل می‌‌شود و به این ترتیب چربی حالت بیرون زدگی پیدا می‌‌کند و زیر چشم‌ها حالت پف کرده و کیسه مانند به نظر می‌رسند. رایج ترین روش جراحی برای بلفاروپلاستی پلک پایین انجام آن از داخل پلک است و به این ترتیب هیچ گونه بافت اسکاری دیده نخواهد شد. در این روش نیز همانند بلفاروپلاستی پلک بالا چربی زیر پوست مجدداً شکل داده می‌‌شود و چربی اضافی برداشت خواهد شد. خوشبختانه در همان زمان پزشک می‌‌تواند به کمک لیزر یا پیلینگ شیمیایی به درمان پوست زیر پلک بپردازد و ظاهر آن را اصلاح نماید.

 سایر روش‌های جراحی زیبایی چشم شامل چه مواردی است؟

افتادگی پلک

 متخصص زیبایی چشم از روش‌های دیگری برای زیبا کردن چشم‌ها استفاده می‌کند که این روش‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 لایه برداری پوست

 برای برداری پوست را می‌توان بدون عمل بلفاروپلاستی و توسط لیزر یا پیلینگ شیمیایی انجام داد. هر دو روش درمانی با تخریب سلول‌های پوستی برای تولید کلاژن بیشتر همراه هستند. می‌توانند از این روش‌های درمانی در مطب پزشک استفاده کرد که ممکن است به طور موقت صورت و پلک شما قرمز شوند اما به تدریج این وضعیت از بین خواهد رفت و جای نگرانی وجود ندارد. طول دوران بهبود در همه افراد یکسان نیست و ممکن است چند هفته طول بکشد.

 لیفت ابرو

 لیفت ابرو تا حد قابل توجهی به اصلاح حالت افتادگی پلک‌ها که باعث می‌شود شما خسته یا عصبانی به نظر برسید می‌پردازد. روش‌های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد ولی رایج ترین روش برای این کار برداشتن پوست اضافی پلک بالا به کمک برشی است که درون خطوط طبیعی پلک ایجاد می‌شود. در یک روش دیگر یک برش مخفی که از به خارجی یک ابرو تا لبه خارجی ابرو دیگر امتداد می‌یابد و درون خطوط موها پنهان می‌‌شود استفاده خواهد شد. در هنگام انجام این نوع لیفت ابرو از تعدادی بخیه برای بالا آوردن بافت صورت و البته حفظ حالت طبیعی ابرو استفاده می‌شود. این روش در اتاق عمل و تحت بیهوشی انجام می‌‌شود و دوران بهبود پس از آن حدود یک هفته طول خواهد کشید.

 لیفت قسمت میانی صورت یا لیفت گونه

 لیفت قسمت میانی صورت یا لیفت گونه باعث می‌شود که آثار حاصل از نیروی جاذبه و پیری که گاهی اوقات باعث می‌شوند گونه و پلک‌ها به سمت پایین کشیده شوند از بین برود. لیفت گونه‌ها به جوان سازی پوست زیر چشم کمک خواهد کرد. برش‌های مورد نیاز برای این کار درون خطوط طبیعی در گوشه هر یک از پلکان ایجاد می‌شود و سپس بخیه‌ها به نحوی در این ناحیه قرار داده می‌شوند که گونه‌ها بالا کشیده شود.

اصلاح خطوط پلک

 اصلاح خطوط پلک می‌تواند به رفع خطوط و چین و چروک پلک که نامتقارن هستند کمک کند. پزشک در طول عمل جراحی به بازسازی خطوط ناحیه می‌پردازد تا ظاهر پلک‌ها بهبود پیدا کند و پس از اتمام دوران بهبود، پلک‌ها حالت بهتری داشته باشند.

 تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس و محصولات مشابه آن می‌تواند به درمان چین و چروک و خطوطی که روی صورت به وجود آمده است کمک کند. به عنوان مثال اخم کردن و خندیدن باعث می‌‌شود که تعداد خطوط در صورت تشکیل شود. هنگامی ‌که عضلات صورت باعث کشیدگی پوست می‌‌شوند و تعدادی چروک را به وجود می‌آورند ظاهر نامناسبی ایجاد خواهد شد که در این شرایط می‌‌توان با تزریق بوتاکس در مقادیر کم به طور موقت ارتباط بین اعصاب و عضلات را از بین برد. هنگامی ‌که بوتاکس تزریق می‌شود عضلات نمی‌توانند به دریافت پیام‌های ارسال شده بپردازند و منقبض شوند و به این ترتیب چین و چروک صورت کمتر به چشم می‌آیند. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس و محصولات مشابه حدود سه ماه باقی می‌ماند.

 تزریق ژل

 تزریق ژل می‌تواند به طور موقت باعث افزایش حجم صورت و از بین بردن خود روی آن شود که در حالت عادی و در هنگامی ‌که صورت شما هیچ گونه حرکتی ندارد دیده می‌شوند. نتایج حاصل از تزریق ژل می‌‌تواند بین سه ماه تا یک سال باقی بماند که البته ماندگاری ژل به نوع محصول مورد استفاده بستگی دارد. شرایط همه افراد با هم یکسان نیست و ممکن است پزشک تصمیم بگیرد از چند روش مختلف برای کسب نتایج دلخواه استفاده کند. ترکیبی از روش‌های زیبایی به جوان سازی بهتر و بیشتر پوست صورت کمک می‌‌کند و باعث می‌‌شود که دوران بهبود کوتاه شود.

 چه افرادی نمی‌توانند متقاضی جراحی زیبایی چشم باشند؟

افرادی که قصد دارند به انجام جراحی زیبایی چشم بپردازند باید اهداف واقعی داشته باشند. به طور کلی هدف از درمان این است که صورت متقاضی آن را تا حدودی شبیه دوران جوانی آنها کرد. افرادی که انتظارات بیش از حد از درمان دارند نمی‌توانند متقاضی خوبی برای جراحی زیبایی چشم باشند. همچنین افرادی که قصد لایه برداری پوست خود را دارند باید اطمینان حاصل کنند که پوست آنها توسط جراح زیبایی چشم و متخصص پوست ارزیابی شده است زیرا نوع و رنگ پوست، قرار گرفتن در مقابل نور خورشید در گذشته و مصرف برخی داروها می‌‌تواند بر نتایج حاصل از درمان تاثیر بگذارد. افرادی که در سطح مناسبی از سلامت عمومی قرار ندارند یا ریسک بروز عفونت، خونریزی و تشکیل بافت اسکار در آنها بالا است نمی‌‌تواند متقاضیان مناسبی برای جراحی زیبایی چشم باشند.

متخصص زیبایی چشم چه نکاتی را برای پیشگیری از مشکلات پوست توصیه می‌کند؟

پیشگیری از مشکلات پوست

همان طور که می‌دانید همیشه بر مساله پیشگیری تاکید می‌‌کند چرا که پیشگیری خیلی بهتر و کم هزینه تر از درمان است. متخصص زیبایی چشم نکاتی را برای پیشگیری از مشکلات پوست توصیه می‌کند که توجه کردن به آنها ارزشمند است. برای کاهش ریسک آسیب دیدگی پوست اطراف پلک و کاهش خطر بدخیمی باید به نکات زیر توجه کرد:

  • از کرم ضد آفتاب و سایر محصولات مراقبت از پوست که عیار حفاظتی آنها بالا است استفاده کنید تا ریسک آسیب دیدگی پوست کاهش پیدا کند.
  • همیشه از عینک آفتابی مناسب استفاده کنید و به نحوی که اندازه آن طوری باشد که به خوبی روی چشم‌ها را بپوشاند.
  • از لنز چشمی یا عینک پلاریزه برای کاهش ریسک تشکیل خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم استفاده کنید.

 نکات مهم برای کاهش تورم و پف زیر چشم به شرح زیر می‌باشد:

  • استفاده از کمپرس سرد در هنگام صبح
  • مصرف کافئین در اوایل صبح برای کاهش تجمع مایع زیر پلک
  • استراحت کردن به مقدار کافی و ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه
  • مصرف مایعات به مقدار کافی
  • کاهش میزان نمک مصرفی
  • درمان آلرژی برای کاهش ریسک بروز ادم

 از کرم و لوسیون‌هایی که حاوی رتینول و سایر ترکیبات سودمند برای پاک کردن آرایش و کاهش ریسک بروز چین و چروک اطراف چشم هستند استفاده کنید.

سخن آخر

چشم‌ها اولین قسمت صورت هستند که جلب توجه می‌کنند.روش های زیبا کردن چشم‌ها عبارتند از:  لایه برداری پوست، لیفت ابرو، اصلاح خطوط پلک، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی