هدف از انجام جراحی پلک چیست؟

فهرست مطالب

پزشک انجام جراحی پلک را با هدف بهبود بینایی یا ظاهر چشم‌ها توصیه می‌‌کند. پزشک فقط زمانی انجام جراحی پلک را به شما توصیه خواهد کرد که سایر روش‌های درمانی که با عوارض کمتری همراه هستند برای شما مناسب نباشند. از پزشک خود در خصوص همه روش‌های درمانی موجود سوال بپرسید قبل از انجام جراحی پلک نظر یک پزشک دیگر را نیز جویا شوید.

افراد می‌توانند متقاضی مناسبی برای جراحی پلک باشند که به دوران بزرگسالی رسیده اند و دارای بافت‌های سالم و عضلات سالم در صورت خود هستند و هیچ گونه مشکل چشمی جدی ندارند. پزشک در صورتی انجام جراحی پلک را توصیه می‌کند که:

  • در پلک بالای شما توده‌های اضافی چربی وجود دارد که باعث پف چشم شده است.
  • پوست شما افتاده یا شل است و باعث به وجود آمدن خطوط شده است و بر ظاهر طبیعی پلک بالا تأثیر گذاشته و گاهی اوقات باعث اختلال در بینایی شده است.
  • در پلک پایین شما پوست اضافی و خطوط ریز وجود دارد یا آن که در پلک پایین شما پف کردگی وجود دارد و شما از این وضعیت ناراحت هستید.

درمان پف پلک برای چه کسانی لازم است؟

اگر شما هم شرایط زیر را دارید، می‌توانید متقاضی درمان پف پلک باشید:

  • اگر همیشه، حتی پس از خواب کافی خسته به نظر می‌رسید.
  • چشم‌هایتان تمام روز متورم است و پف زیر چشم‌هایتان هرگز از بین نمی‌رود.
  • پوست اضافی دور چشم‌هایتان وجود دارد.
  • آرایش شدن برایتان دشوارتر شده است.
  • خانواده و دوستانتان مدام از شما سوال می‌کنید که چرا خسته‌اید یا خوب نخوابیده‌اید.

انواع بیهوشی مورد استفاده در جراحی پلک

جراح با استفاده از بیهوشی عمومی یا موضعی یا بر اساس نا جراحی مورد استفاده در انجام جراحی پلک می‌پردازد. انواع بیهوشی به شرح زیر می‌باشد:

  • بیهوشی عمومی به ترکیبی از داروهای بیهوشی و گازها گفته می‌شود که باعث می‌شود شما به خواب عمیق بروید و نمی‌دانید که جراحی چگونه انجام می‌شود و دچار هیچ گونه دردی نخواهید شد.
  • بیهوشی موضعی که از آن تحت عنوان بلاک عصب یاد می‌‌شود شامل تزریق داروی بی حسی به درون برخی از نقاط خاص بدن است تا نقاط بزرگی از بدن بی حس شود. جراح برای بی حس کردن نقاط کوچک در به تزریق داروی بی حس کننده در درون پوست و بافت‌های اطراف محل جراحی می‌‌پردازد. در این روش شما در طول جراحی کاملاً آرام هستید و مشکلی نخواهید داشت.

از بلفاروپلاستی جراحی‌ پلک چه انتظاری می‌توان داشت؟

در صورتی که پلک‌های فوقانی و تحتانی به طور همزمان عمل شوند و بسته به اینکه چربی توزیع مجدد شده باشد، یا اینکه برای لیفت گونه‌ها کارهای بیشتری انجام شده باشد یا خیر، عمل بلفاروپلاستی ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد و بخیه‌هایی در هر دو پلک فوقانی و پایینی وجود خواهد داشت که حدود یک هفته باقی می‌مانند. در صورت ایجاد برش در قسمت‌های داخلی پلک، نیازی به بخیه نیست. بروز تورم و کبودی در قسمت‌های فوقانی و تحتانی پلک طبیعی است و یک یا دو هفته بعد پلک‌ها سالم و طبیعی به نظر می‌رسند.

خط برش در پلک‌های فوقانی دیده می‌شود و بهبود کامل آن‌ها کمی بیشتر از پلک پایین طول می‌کشد. انتظار می‌رود پس از عمل جراحی چند روز در خانه باقی بمانید، کار نکنید و فعالیت‌های خود را محدود کنید تا پلکهای شما بهبود پیدا کنند. برخی از بیماران پس از عمل، خشکی چشم را تجربه می‌کنند که معمولاً این وضعیت به ندرت بیشتر از دو هفته ادامه پیدا می‌کند. اگر بیشتر از دو هفته چشم‌های خشکی دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

سخن آخر

کلینیک چشم دکتر یادگاری ارائه کننده تمام خدمات مربوط به چشم شامل لیفت شقیقه، فمتولیزیک ،پتوز، بلفاروپلاستی، انحراف چشم، ضعیفی چشم و غیره می باشد. کلینیک ما با داشتن دکتری زبده و با مهارت و همچنین تیم متخصص و قوی یکی از کلینیک های مطرح در کشور است که شما می توانید با یکبار مراجعه و مشاهده مراجعین محترم و رضایت آنها از خدمات مجموعه ما، اطمینان حاصل کنید.
برای مشاوره رایگان یا گرفتن نوبت در درمان و زیبایی چشم کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۶۱۷۹۷۳ با ما ارتباط برقرار کنید.

مقالات مرتبط

نوبت‌دهی نوبت‌دهی