جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) BLEPHAROPLASTY

فهرست مطالب

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) Blepharoplasty

از نظر زیبایی‌شناسی، چشم‌ها مهم‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ها در بسیاری موارد نشان‌دهنده سن فرد و حتی منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می‌باشند. از سوی دیگر و شاید باید گفت متأسفانه، چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر اجزای بدن علایم پیری را نشان می‌دهند. عمل جراحی پلاستیک پلک‌ها که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می‌شود برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

افتادگی پلک در اثر چه عواملی ایجاد شده و چگونه درمان می‌شود؟


درماتوشالازی

اصطلاح درماتوشالازی برای افتادگی پوست دور چشم  به کار می‌رود که در اثر پوست اضافه پلک‌ها ایجاد شده و منجر به افتادگی و پف آلودگی پلک‌ها می‌شود.

جراحی بلفاروپلاستی، درمانی برای افتادگی پوست دور چشم  و کیسه‌های چربی زیر چشم است. طی این جراحی، پوست ، ماهیچه و چربی اضافی پلک را بر می‌دارند. برای این که مقدار مناسبی از پوست و چربی و ماهیچه اضافه برداشته شود، در حین عمل پلک باید به راحتی بسته باشد تا اطمینان حاصل شود بعد از عمل و بهبودی پلک می‌تواند به طور کامل بسته شود. پس از عمل بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی پلک و کیسه‌های چربی زیر چشم، خط ظریفی روی پوست باقی می‌ماند که شبیه چروکی است که به صورت طبیعی وقتی چشم‌ها بازند روی پلک‌ها ایجاد می‌شود.

پتوز یا افتادگی پلک

پتوز در واقع افتادگی پلک است. این افتادگی ناشی از پوست اضافی نیست بلکه به دلیل ضعف یا جدا شدن تاندونی که پلک را بالا می‌کشد ایجاد می‌شود.

درمان و ترمیم پتوز با کوتاه کردن یا اتصال مجدد عضله‌ای که پلک را بالا نگه می‌دارد انجام می‌شود. بسته به نیاز یا خواسته بیمار ، این عمل به تنهایی یا همراه با بلفاروپلاستی انجام می‌شود.

کیسه‌های چربی زیر چشم

کیسه‌های چربی زیر چشم زمانی ایجاد می‌شوند که بافت اطراف چشم شل شود و به این ترتیب، بافت معمولی چربی بتواند حالت برجسته و بیرون‌زده پیدا کند. این تغییرات معمولاً به دلیل بالا رفتن سن و پیر شدن ایجاد شده و ممکن است در پلک افتادگی و پف آلود شدن پلک‌ها هم تاثیر داشته باشد.

پتوز (افتادگی) ابرو

گذر زمان  و بالا رفتن سن می‌تواند منجر به افتادگی ابروها شود که ممکن است در ایجاد پتوز پلک بالایی یا پتوز ابرو نیز نقش داشته باشد. پتوز ابرو را با جراحی و برداشتن پوست و بافت زیر جلدی (بافت زیر سطح پوست) اضافی می‌توان اصلاح کرد. این عمل را می‌توان درست بالای ابروها ، وسط پیشانی (با روی یکی از چروک‌های طبیعی پیشانی) ، روی خط رویش مو و یا در پوست سر انجام داد.

چرا باید جراحی پلک انجام دهیم؟ 


چرا باید جراحی پلک انجام دهیم-min

برای این که جوان‌تر به نظر برسید 

هر چقدر هم که یک نفر خوب از خود مراقبت کند، متأسفانه پیر شدن فرایندی است که برای همه اتفاق می‌افتد. برخی افراد ممکن است در اوایل دهه سوم زندگی خود علائم ناخوشایند پیری را تجربه کنند ، در حالی که برخی دیگر خوش شانسند و تا سالها بعد این علائم را تجربه نمی‌کنند. با این وجود ، این اتفاقی طبیعی و غیرقابل اجتناب است.

چشم‌ها یکی از اولین و قابل مشاهده‌ترین نواحی هستند که بالا رفتن سن را نشان می‌دهند. زیرا کلاژن موجود در پوست نازک اطراف چشم زودتر و شدیدتر از اکثر مناطق دیگر بدن تخریب می‌شود. یكی از مهمترین اهداف جراحی‌های پلك ، به ویژه بلفاروپلاستی ، برداشتن پوست اضافی اطراف چشم است كه باعث می‌شود چشم‌ها خسته ، پف آلود و پیر به نظر برسند. بعد از انجام این نوع جراحی‌‌ها، اکثر بیماران از این که چقدر جوان‌تر و شادابتر به نظر می‌رسند بسیار راضی هستند.

این مساله به این دلیل است که چشم به طور مداوم در حال حرکت است و این حرکت باعث از بین رفتن حجم ، چین و چروک ، افتادگی و پوست اضافی می‌شود. در عمل بلفاروپلاستی بافت ، پوست و چربی اضافی را برمی‌دارند تا برای بیمار ظاهری جوانتر ایجاد شود.

برای این که کمتر خسته به نظر برسید 

در جلسه مشاوره اولیه ، بسیاری از بیماران از این شکایت دارند که حتی اگر هشت ساعت متوالی هم خوابیده باشند، همیشه چشم‌هایشان طوری به نظر می‌رسد که انگار مدت‌هاست نخوابیده‌اند ، و یا علی رغم این که استرس ندارند مضطرب به نظر می‌رسند. برداشتن پوست و چربی اضافی پلك با جراحی باعث می‌شود ظاهر فرد كمتر خسته به نظر برسد زیرا این پوست اضافی همان چیزی است كه باعث می‌شود با بالا رفتن سن زیر چشم‌ها، كیسه‌های چربی و پف ایجاد شود.

بعضی از بیماران ممکن است تصمیم بگیرند تحت جراحی‌های دیگری مانند لیفت ابرو که به منظور کاهش چین و چروک‌ها و خطوط پیشانی انجام می‌شود نیز قرار بگیرند. به منظور کوتاه کردن روند بهبودی، این جراحی‌ها معمولاً همزمان با هم انجام می‌شوند.

برای این که حلقه‌های تیره دور چشمتان را برطرف کنید 

سه علت اصلی برای حلقه‌های تیره دور چشم وجود دارد. از بین رفتن حجم بافت زیر چشم ، وجود چربی اضافی زیر پلک که می‌تواند باعث “برآمدگی” و تشکیل کیسه‌های زیر چشم شود ، و کاهش رنگدانه‌های پوست پلک‌ها ، باعث تیرگی زیر چشم‌ها می‌شوند. عمل‌های جراحی مناسب، با برداشتنن پوست اضافی ، فرم‌دهی و توزیع مجدد چربی و جایگزینی حجم از دست رفته ، می‌توانند به رفع این موارد کمک کنند.

بهبود دید 

اگرچه جراحی پلک بیشتر برای زیبایی انجام می‌شود ، اما در بسیاری موارد افراد به خاطر سلامتی این جراحی را انجام می‌دهند. در بسیاری از بیماران ، ممکن است افتادگی پوست پلک فوقانی باعث محدود شدن میدان دید و مشکلات بینایی شود ، که بلفاروپلاستی می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

علاوه بر این ، برخی از بیماران ممکن است به پتوز یا افتادگی پلک، یعنی مشکلی که باعث می‌شود پلک‌ها از حد معمول پایین‌تر بیافتند و اغلب مشکلاتی برای دید فرد ایجاد می‌کند، مبتلا باشند. در این موارد نیز با جراحی هم مشکلات بینایی را می‌توان رفع کرد ، و هم در عین حال ظاهری جوان‌تر و سر حالتر برای فرد ایجاد خواهد شد. در این مورد ، پلک بالایی را بالا می‌کشند و پوست و بافت اضافی را هم بر‌می‌دارند تا میدان دید فرد بیشتر شود. بسیاری از بیماران بعد از این عمل، راحتی خیلی بیشتری در ناحیه پیشانی و ابروی خود احساس می‌کنند زیرا دیگر مجبور نیستند برای دید واضحتر، برای بالا نگه داشتن پلک خود نیرو صرف کنند.

یکی دیگر از مشکلات چشم که با جراحی پلک قابل درمان است ، بیماری سندرم خشکی چشم (لینک به مقاله خشکی چشم) است. در این بیماری، چشم‌ها یا به اندازه کافی اشک تولید نمی‌کنند ، و یا اشک‌های تولید شده خیلی سریع تبخیر می‌شوند. با این همه ، جراحی فقط در مواردی انجام می‌شود که خشکی چشم شدید باشد و سایر روش‌های درمانی کمکی به رفع این مشکل نکرده باشند.

افزایش اعتماد به نفس

چشم‌ها یکی از مولفه‌های اصلی زیبایی و اغلب اولین چیزی هستند که دیگران در چهره ما به آن توجه می‌کنند، به همین علت احساس رضایت از ظاهر چشم‌ها، یکی از نکات کلیدی در اعتماد به نفس است. به همین دلیل ، تغییرات مثبتی که در نتیجه جراحی زیبایی پلک و سایر روش‌های ترکیبی برای فرد ایجاد می‌شوند، بسیار تاثیرگذار بوده و مطمئناً به احساس شادابی و اعتماد به نفس بیشتر بیماران کمک خواهد کرد.

آیا همه می‌توانند جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند ؟ 


آیا همه می_توانند جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند-min

بلفاروپلاستی به افرادی توصیه می‌شود که هم کاملا سالمند وهم برای این عمل انگیزه کافی دارند. برخی از بیماری‌ها ممکن است خطرات جراحی بلفاروپلاستی را افزایش دهند، مانند مشکلات تیروئید ، فشار خون بالا و نیز بیماری‌هایی که در آن به اندازه کافی اشک تولید نمی‌شود تا چشم‌ها به خوبی مرطوب و روان باشند. این که بیماران انتظارات معقولی از نتایج عمل خود داشته باشند بسیار مهم است. بلفاروپلاستی باعث از بین رفتن چین و چروک‌های اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) نمی‌شود. حلقه‌های تیره اطراف چشم، در صورتی که کیسه‌های چربی بزرگ زیر چشم در ایجاد آن‌ها نقش داشته باشند، ممکن است بهبود یابند ، اما بیشتر اوقات تیرگی پوست پلک پایینی برطرف نمی‌شود. درک این نکته ضروری است که بلفاروپلاستی نمی‌تواند خاصیت ارتجاعی پوست که به خاطر آفتاب و روند پیری پلک‌ها و پوست اطراف آن از دست رفته را به آن برگرداند.

قبل ازجراحی چه اقداماتی نیاز است؟

قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق چشم ضروری است. تعیین قدرت بینایی ،بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم واعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت ، بررسی وضعیت ابروها وقرینه بودن آنها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند. در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود.لازم است داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از 10 روز تا 2 هفته قبل از عمل قطع شوند.
قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شده ، آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود و در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد.

جراحی چگونه انجام می شود؟

معمولا جراحی به صورت سر پایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد.تقریبا همیشه جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود.در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاحدید پزشک،ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش گردد.

جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک فوقانی پوست اضافی،عضله و کیسه های چربی(که به صورت پف کردگی خصوصا در قسمت داخلی تظاهر می کند)،بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شود . به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد.جراحی پلک فوقانی باعث بهبودی شکل و موقعیت پلک فوقانی شده و اگر این پوست اضافی یا افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد،آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد.گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود.

جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی در اغلب موارد به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی ایجاد می کند انجام می شود.در موارد خاص چربی برداشته نشده و فقط جا به جا یا پخش می شود.در بیشتر موارد عمل با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) صورت گرفته و چربی های اضافی برداشته می شوند و در انتهای عمل نیازی به بخیه کردن نیست. در صورت وجود پوست اضافی و شلی پوست،در زیر خط مژه ها برش داده شده و از این طریق پوست و چربی اضافی و احیانا عظله برداشته می شوند و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود.
در جراحی پلک تحتانی نیز می توان از لیزر یا امواج رادیویی استفاده کرد.مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی بستن هم زمان عروق خونریزی دهنده حین برداشتن بافت است،در نتیجه احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن را کاهش می دهد.

 چه مراقبت های پس از عمل نیاز است؟

در پایان جراحی محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم وجود ندارد.پس از آن که اثر داروی بی حس کننده از بین رفت ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند.این حالت معمولا خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی بر طرف می شود.در صورت بروز هر گونه درد شدید یا کاهش دید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.معمولا توصیه می شود که پس از عمل 24 تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید (برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید) این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند.میزان ورم و خون مردگی محل عمل در افراد مختلف متفاوت است.
معمولا ورم و کبودی پس از چند روز به حداکثر می رسد و ظرف 2 تا 4 هفته بر طرف می گردد.تا یکی دو هفته پس از عمل پلک ها ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند.مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند.در هفته های اول پس از عمل ممکن اشکریزش،حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی (مثل تاری دید یا دوبینی) ایجاد شود که به تدریج بر طرف می شود.بخیه ها معمولا 5 تا 7 روز پس از عمل برداشته می شود و پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند.

چه زمانی می توان فعالیت های عادی و روز مره را از سر گرفت؟

اکثر افراد پس از یکی دو روز می توانند مطالعه کرده یا تلویزیون تماشا کنند.پس از 5 تا 7 روز که همه بخیه ها برداشته شدند و محل زخم تقریبا جوش خورد می توان فعالیت های شغلی را از سر گرفت.از این زمان با صلاحدید پزشک می توان از مواد آرایشی برای پنهان کردن کبودی و محل برش استفاده کرد.معمولا تا 3 الی 4 هفته پس از جراحی چشم ها به آفتاب،باد شدید و گرد و غبار حساس هستند.در این مدت بهتر است از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کرد.
تا 4 الی 5 روز بهتر است فرد فعالیت های خود را محدود کند و در حد امکان استراحت نسبی داشته باشد،به علاوه 3 تا 4 هفته لازم است از فعالیت های سنگین (مثل خم شدن،برداشتن اشیا سنگین از زمین و ورزش های قدرتی) اجتناب شود.

آیا این عمل عوارضی نیز دارد؟

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد می باشد،لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود.مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است.
عوارض خفیف پس از عمل عبارتند از: دو بینی یا تاری دید گذرا ، تورم و کبودی پلک،عدم تقارن محل برش در دو طرف،جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها.

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم بر طرف می شوند.پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملا بسته نمی شوند.این حالت معمولا خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود.استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند،اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح شود. در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل ، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی ، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات و ندرتا به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، این قرینگی کامل ایجاد نخواهد شد.

آیا پس از عمل تغییرات پوستی ایجاد نمی شود و با افزایش سن نتایج برگشت نخواهد کرد؟

همان طور که نمی توان جلوی افزایش سن را گرفت، نمی توان جلوی تغییرات بافتی و پوستی به علت گذشت زمان را گرفت.برای انجام این عمل در پلک فوقانی، در چین طبیعی برش ظریفی داده خواهد شد.آشنایی جراح با آناتومی عروق و اعصاب و نسوج حیاتی این نواحی بسیار مهم است،چنانچه برش ظریف و در چین طبیعی بالای پلک داده شود،آثار قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و محل برش معمولا 3 تا 6 ماه رنگ صورتی دارد و پس از این مدت به صورت یک خط ظریف سفید در می آید و تقریبا محو می شود.در پلک تحتانی چنانچه پوست اضافه نداشته باشد و فقط پف آلودگی در نتیجه بیرون زدگی چربی باشد،از طریق داخل پلک تحتانی (trans conjuctival)  عمل خواهد شد و هیچ گونه بخیه ای نخواهد داشت.در صورت وجود پوست اضافی،برش در زیر خط مژه ها و در محلی خواهد بود که آثاری بر جای نمی گذارد.

نکاتی که بیمار باید بداند:

1-      از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل آسپرین،بروفن،ایندومتاسین،پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه استفاده کنید.

2-      قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملا پاک نمایید.

3-      24 تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید.بدین منظور می توانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته،در کیسه را بسته و پس از قرار دادن یک گاز استریل روی زخم ، آن را روی پلک ها و اطراف چشم های خود قرار دهید.

4-      در طی دو روز اول بعد از عمل هنگام دراز کشیدن بهتر است بالش زیر سر شما بلند تر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود.این کار باعث می شود کبودی و تورم پلک ها به حداقل برسد.

5-      داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید.

6-      5 تا 7 روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید.
برای اطلاع از هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک و همچنین مشاوره درباره تمامی بیماری های و جراحی های چشم با ما تماس بگیرید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟ 


هزینه بلفاروپلاستی شامل دستمزد جراح و هزینه‌های تجهیزات مورد نیازجراحی ، بیهوشی ، آزمایشات ، داروها ، لباس‌های جراحی و دیگر هزینه‌های مرتبط با این عمل می‌باشد.

عوامل زیادی ، از جمله اینکه جراحی برای هر دو پلک فوقانی و تحتانی، و یا فقط در پلک بالایی یا پایینی انجام شود ، ممکن است هزینه نهایی جراحی را بیشتر یا کمتر کنند.

میزان تجربه و تخصص و نیز منطقه‌ای که جراح زیبایی چشمی که شما انتخاب می‌کنید در آن کار می‌کند، نیز تفاوت زیادی درهزینه‌ بلفاروپلاستی ایجاد می‌کنند.

پرسش‌های متداول 


سوالات متداول درباره بلفاروپلاستی-min

آیا بلفاروپلاستی پلک فوقانی شکل چشم را تغییر خواهد داد؟ 

پاسخ به این سوال کمی توضیح لازم دارد. به طور کلی ظاهر چشم تغییر کرده و بهتر به نظر می‌رسد و به این معنی شکل چشم تغییر خواهد کرد. اما ساختارهای ثابت پلک ، مانند نواحی‌ای که پلک‌ها به بینی و شقیقه‌ها متصل می‌شوند، تغییر نمی‌کنند و بنابراین شکل اصلی پلک‌ها تغییر نمی‌کند.

از چه نوع بیهوشی برای این جراحی استفاده خواهد شد؟ 

جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی را هم با بی حسی موضعی ، و هم با بی حسی عمومی، و هم با روش خواب کردن با تزریق آرام بخش از طریق خط وریدی، انجام می‌دهند. انتخاب نوع بی‌هوشی اغلب به این بستگی دارد که همزمان با بلفاروپلاستی، جراحی‌های دیگری که خود به بیهوشی عمومی نیاز دارند، مانند جراحی زیبایی بینی  یا جراحی لیفت صورت، نیز انجام شود یا نه. بیهوشی عمومی و آرام بخش از طریق خط وریدی هزینه بیشتری نسبت به بی حسی موضعی دارند ، اما بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند در حین عمل خواب باشند. این یک انتخاب شخصی است و پزشک می‌تواند به شما در انتخاب روشی که برایتان بهتر است کمک کند.

آیا می‌توان بلافاصله بعد از بلفاروپلاستی پلک بالایی عینک زد؟ 

بله بلافاصله بعد از بلفاروپلاستی می‌توان عینک زد ، و در واقع اکثر بیماران برای معاینه روز بعد از جراحی عینک آفتابی به چشمشان می‌زنند تا تورم اطراف چشم‍هایشان را پنهان کنند.

آیا می‌توان بلافاصله بعد از بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، از لنز تماسی استفاده کرد؟

خیر، باید حدود یک هفته بعد از بلفاروپلاستی صبر کنید تا بتوانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.

آیا کسانی که خشکی چشم دارند می‌توانند بلفاروپلاستی پلک فوقانی انجام دهند؟

بیمارانی که خشکی چشم دارند باید تحت نظر یک چشم پزشک باشند. در صورت بروز این وضعیت ، جراح زیبایی در مورد پرونده شما با چشم پزشکتان صحبت خواهد کرد تا ببینند آیا امکان انجام بلفاروپلاستی فوقانی برایتان وجود دارد یا خیر.

آیا در دوران بهبودی خیلی درد خواهم داشت؟ 

پزشک برای کنترل درد به شما دارو می‌دهد ، اما اکثر بیماران پس از بلفاروپلاستی نیازی به مصرف دارو ندارند. خوشبختانه این جراحی چندان دردناک نیست. کمپرس سرد در چند روز اول پس از عمل نه تنها تورم و کبودی را کاهش می‌دهد بلکه از دردناک شدن پلک‌ها هم جلوگیری می‌کند.

نمونه عمل بلفاروپلاستی پلک تحتانی بدون برش پوست

نمونه عمل بلفاروپلاستی پلک های فوقانی

مقالات مرتبط

تماس و نوبت دهی