هزینه عمل prk: چه عواملی بر قیمت جراحی پی آر کی اثر دارد؟

فهرست مطالب

اگر شما هنگامی‌ که سعی می‌‌کنید روی اشیایی که در فاصله دور یا نزدیک قرار دارند تمرکز کنید دچار تاری دید می‌شوید احتمالا به دنبال یک روش درمانی هستید که بتوانید مشکل خود را درمان کنید و نتایج خوبی را به دست بیاوریدـ عمل جراحی پی آر کی به غیر از آنکه به برطرف کردن علائم و نشانه‌های شما می‌پردازد به درمان علل اصلی بروز دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم خواهد پرداخت. در این روش با اصلاح شکل قرنیه، نور می‌تواند به طور صحیح روی شبکه متمرکز شود و به این ترتیب تصاویر واضحی را به وجود خواهد آورد. هزینه انجام عمل جراحی پی آر کی در افراد مختلف متفاوت است. انجام این عمل جراحی یک سرمایه ‌گذاری عالی است اما بهتر است بدانید که هزینه درمان شما چقدر است و هزینه آن شامل چه مواردی می‌باشد. هزینه عمل جراحی پی آر کی به عوامل مختلفی از قبیل سطح دشواری عمل، تجربه پزشک، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بستگی دارد. برای اینکه بفهمید آیا شما متقاضی مناسبی برای این نوع عمل جراحی هستید یا خیر و هزینه حاصل از درمان شما چقدر است این مقاله را از دست ندهید.

 مزایای عمل جراحی پی آر کی چیست؟


 اگرچه لیزیک محبوب ترین روش برای اصلاح مشکلات بینایی توسط لیزر است سابقه استفاده از پی آر کی برای درمان مشکلات چشم بیشتر است و در برخی از بیماران خاص بهترین روش برای درمان محسوب می‌شود. برخی از مزایای عمل جراحی پی آر کی به شرح زیر می‌باشد:

  • می‌تواند جایگزین مناسبی برای عمل جراحی لیزیک در بیمارانی باشد که دچار خشکی خفیف چشم هستند یا بافت قرنیه آنها نازک شده است.
  • نیازی به ایجاد فلپ قرنیه ندارد.
  • نیاز به تعویض مکرر عینک را کاهش خواهد داد.

 از آنجایی که پزشکان در هنگام انجام عمل جراحی پی آر کی نیازی به ایجاد فلپ قرنیه ندارند اغلب این مسئله در مقایسه با عمل جراحی لیزیک در افرادی که در ارتش حضور دارند، به انجام فعالیت‌هایی که تماس جسمانی بالایی دارند می‌پردازند یا در مشاغلی فعالیت دارند که ریسک آسیب دیدگی چشم را به دنبال دارد یک مزیت مهم محسوب می‌‌شود. در عمل جراحی لیزیک تحت فشار قرار گرفتن چشم می‌‌تواند باعث خارج شدن فلپ قرنیه که در هنگام عمل جراحی ایجاد شده است شود که چنین خطری در عمل جراحی پی آر کی وجود ندارد.

 چه افرادی می‌توانند متقاضی مناسبی برای عمل پی آر کی باشند؟


 افرادی که موارد زیر درباره آن‌ها صدق می‌‌کند متقاضیان مناسبی برای عمل جراحی پی آر کی هستند:

  • افرادی که قصد دارند به اصلاح مشکلات مربوط به خطای انکساری از قبیل دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم بپردازند.
  • افرادی که ۱۸ سال به بالا سن دارند.
  • افرادی که در حال حاضر هیچ گونه بیماری چشمی ندارند.

 پزشک در هنگام انجام معاینه جسمانی و مشاوره اولیه با شما در خصوص هدف از انجام عمل جراحی صحبت می‌‌کند و در باره مناسب بودن عمل جراحی پی آر کی برای شما اطلاعات لازم را ارائه خواهد داد.

 عمل جراحی پی آر کی چگونه انجام می‌شود؟


 عمل جراحی پی آر کی یک جراحی موثر و سریع برای اصلاح مشکلات بینایی توسط لیزر است. اکثر بیماران ادعا می‌کنند که در طول جراحی درد کمی را احساس می‌کنند یا اصلاً هیچ گونه دردی ندارند البته در ۳ تا ۵ روز اول پس از عمل روز مقداری درد و ناراحتی طبیعی است. جراح به جای ایجاد فلپ قرنیه که در عمل جراحی لیزیک ایجاد می‌شود از یک محلول شیمیایی گشاد کننده برای برداشتن بخش فوقانی قرنی استفاده می‌‌کند سپس به کمک نور لیزر به شکل دهی مجدد قرنیه و اصلاح خطای انکساری خواهد پرداخت. اگر چه انجام این عمل جراحی چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد مرحله استفاده از لیزر برای اصلاح فقط در ۳۰ ثانیه یا گاهی اوقات کمتر طول خواهد کشید. برای تسریع فرایند بهبود و کاهش درد پس از عمل پزشک یک عدد لنز نرم راه روی چشم که جراحی شده است قرار می‌‌دهد تا به مدت ۳ تا ۵ روز به عنوان بانداژ عمل کند. چند هفته بعد شما باید به پزشک مراجعه کنید تا فرآیند پیشرفت شما را ارزیابی نماید.

 آیا هزینه عمل پی آر کی خیلی بالا است؟


 تعداد زیادی از بیماران قصد دارند که به اصلاح مشکل دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم خود بپردازند اما هزینه عمل جراحی پی آر کی آنها را نگران کرده است. در حقیقت تعداد زیادی از افراد متقاضی مناسبی برای این نوع عمل جراحی هستند و دوست دارند که به بهبود بینایی خود بپردازند اما برخی افراد به سراغ این عمل نمی‌روند زیرا تصور می‌‌کنند که یک روش جراحی گران قیمت محسوب می‌‌شود. به طور متوسط هزینه عمل جراحی پی آر کی به شدت خطای انکساری و شرایط بیمار بستگی دارد. هزینه عمل جراحی پی آر کی به ازای یک چشم محاسبه می‌‌شود اما اکثر بیماران به اصلاح هر دو چشم نیاز دارند

 هزینه عمل پی آر کی چقدر است؟


 هزینه این عمل جراحی در بیماران مختلف متفاوت است. پزشک در جلسه مشاوره برای تعیین هزینه عمل جراحی به بررسی فاکتورهای زیر خواهد پرداخت:

  • نوع و شدت خطای انکساری فاکتوری است که در بیماران مختلف متفاوت است. بیمارانی که خطای انکساری آنها بالا است به یک عمل جراحی پیچیده تر نیاز دارند که این مسئله در تعیین هزینه درمان تاثیر می‌گذارد. به علاوه بیمارانی که دچار نزدیک بینی یا دوربینی و آستیگماتیسم هستند هزینه عمل جراحی آنها کمی بالاتر خواهد بود.
  • بیمار می‌تواند به سراغ عمل جراحی پی آر کی به روش قدیمی بروند. در این روش نقشه چشم به طور دقیق مشخص می‌‌شود و به پزشک کمک می‌‌کند اصلاح دوربینی، نزدیک بینی آستیگماتیسم و مشکلاتی از قبیل هاله نور که بر کیفیت بینایی تأثیر می‌گذارند بپردازد. استفاده از این نوع فناوری برای انجام عمل جراحی باعث کاهش هزینه جراحی پی آر کی خواهد شد.
  • معمولاً پزشکان از بی‌ حسی موضعی در جراحی پی آر کی استفاده می‌کنند. اگر شما بخواهید که پزشک از بیهوشی عمومی استفاده کند هزینه عمل جراحی افزایش خواهد یافت.

 

 فاکتورهایی که بر هزینه جراحی پی آر کی تأثیر می‌گذارند؟


 شدت خطای انکساری و وجود سایر مشکلات بینایی باعث پیچیدگی فرآیند جراحی خواهد شد که این مسئله به طور مستقیم بر هزینه عمل تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال افرادی که دچار آستیگماتیسم هستند متوجه می‌‌شوند که هزینه جراحی آنها بالاتر است البته میزان تجربه و مهارت پزشک هم در این فرایند دخیل است و هرچه پزشکی تجربه بیشتری داشته باشد دستمزد بالاتر خواهد بود. موقعیت فیزیکی مطب پزشک نیز می‌‌تواند بر روی هزینه عمل جراحی تاثیر بگذارد. مراجعه به مراکز خصوصی یا دولتی نیز در تعیین هزینه عمل جراحی نقش دارد.

 مراقبت از بیمار


 نوع خدمات مراقبتی در تعیین هزینه عمل نقش دارند. تعداد زیادی از مراکز لیزر چشم اغلب برای مشاوره تقاضای هزینه می‌‌کند. جالب است بدانید که در برخی از مراکز فهرستی از نکات مهم در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما فقط روزی که قرار است از جراحی شوید پزشک خود را ملاقات خواهد کرد و دوباره یک نسخه دیگر از نکات مربوط به مراقبت‌های بعد از عمل رو دریافت خواهید کرد. اما در برخی دیگر از مراکز جراحی شما پزشک خود را در جلسه مشاوره اولیه و در هنگام انجام عمل جراحی و پس از آن ملاقات خواهید کرد. در جلسه مشاوره پزشکی به طور کامل به ارزیابی و معاینه چشم شما و بررسی سطح بینایی آن خواهد پرداخت و روش‌های مختلفی که برای درمان شما وجود دارد را توضیح خواهد داد. شما می‌توانید همواره و تا زمان عمل و پس از آن به پزشک خود دسترسی داشته باشید و سوالاتی که برای شما پیش می‌آید را از او بپرسید. مراقبت‌های بعد از عمل شامل مراجعه به پزشک است تا وضعیت چشم شما را بررسی کند و از بهبود سطح بینایی شما اطمینان حاصل نماید. مراقبت‌های بعد از عمل تا زمانی که شما به طور کامل بهبود پیدا کنید و از نتایج به دست آمده رضایت داشته باشید ادامه خواهد یافت.

 تفاوت هزینه عمل جراحی پی آر کی با جراحی لیزیک چیست؟


 تفاوت هزینه عمل جراحی پیارکی در مقایسه با جراحی لیزیک کمی بیشتر است و این امر به استفاده از فناوری‌های جدید و طولانی بودن مراقبت‌های بعد از عمل بستگی دارد. بیمار باید بداند که اگر چه ممکن است هزینه جراحی زیاد باشد این روش جراحی با مزایای بیشتری برای او همراه است. افرادی که نمی‌توانند متقاضی جراحی لیزیک باشند مانند افرادی که قرنیه آنها نازک است یا شکل نامناسبی دارد یا مردمک آنها بزرگ است اغلب متقاضی مناسبی برای عمل جراحی پی آر کی هستند و می‌توانند به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنند.

 دوران بهبود پس از عمل چگونه است؟


 مهمترین تفاوتی که بین عمل جراحی لیزیک و پی آر کی وجود دارد به دوران بهبود پس از عمل مربوط می‌‌شود. هنوز مقداری درد و ناراحتی و حساسیت به نور و احساس جسم خارجی در چشم به مدت ۳ تا ۵ روز پس از عمل پی آر کی و تا زمانی که چشم بهبود پیدا می‌کند طبیعی است. استفاده از لنز چشمی که نقش بانداژ را ایفا می‌‌کند، استفاده از اشک مصنوعی و استفاده از قطره غیر استروئیدی ضد التهاب باید به تسکین درد کمک کند. خاطر نشان می‌کنیم که شما باید به مدت ۵ تا ۷ روز پس از عمل و تا زمانی که لنز در چشم شما وجود دارد از آرایش کردن چشم خود اجتناب کنید، تا دو هفته پس از عمل از رفتن به استخر و حمام بخار خودداری کنید و تا یک ماه پس از عمل نیز از رفتن به دریا و دریاچه اجتناب نمایید. اگرچه تعداد زیادی از بیماران طی مدت یک هفته به طرز قابل توجهی شاهد بهبود بینایی خود خواهند بود  معمولاً نتایج حاصل از درمان باید به تدریج و طی مدت چند روز تا چند هفته بعد از عمل جراحی پی آر کی به بهبود ادامه دهد. اگرچه فرآیند بهبود در عمل جراحی پی آر کی معمولاً کمی طولانی تر از عمل لیزیک است باید نتایج حاصل از درمان یکسان باشد و هیچ گونه تفاوتی بین نتایج به دست آمده وجود نداشته باشد. در نهایت عمل جراحی پی آر کی در مقایسه با عمل لیزیک گزینه بهتری برای درمان است که به بیماران کمک می‌کند بدون نیاز به عینک و لنز چشمی دید بهتری داشته باشند.

مقالات مرتبط

تماس و نوبت دهی